Oświadczenie Najwyższego Rycerza

Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci biskupa Stanisława Stefanka z Diecezji Łomżyńskiej. Będzie nam go brakować. Nigdy nie zapomnimy jego wielkiej troski o duszpasterską opiekę nad rodzinami, a także kluczowej roli, jaką odegrał przy rozpoczęciu działalności naszego Zakonu w Polsce w 2006 roku. Tego samego roku biskup Stefanek został członkiem rady 14003 w Łomży i przystąpił do Stopnia Patriotycznego, najwyższego stopnia rycerstwa. Na zawsze pozostanie źródłem inspiracji dla naszych członków.

Czytaj więcej...

Wielkie dzieło na rzecz obrony Życia Poczętego

Rok 2020 został ustanowiony Rokiem Jana Pawła II. Jest to setna rocznica urodzin Karola Wojtyły i dlatego chcemy to bardzo mocno uczcić. Święty Jan Paweł II był i jest Papieżem Rodzin, pamiętamy, że zachęcał nas do budowania Cywilizacji Życia i Miłości. Obecny 2020 Rok poświęcony Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II jest wspaniałym momentem, aby poprosić naszego Wielkiego Polaka o wstawiennictwo w niebie o przemianę ludzkich serc.

Czytaj więcej...

Opłatek Rycerze Kolumba

19 stycznia 2020 roku w Radzie 17327 im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki, odbył się opłatek Rycerze Kolumba, ich rodzin, znajomych i przyjaciół. Wśród gości zaproszonych był kustosz rejonowy z Rady 16014, ks. prałat Janusz Bartczak - dyrektor Caritas diecezji włocławskiej. Modlitwę i przywitanie gości poprowadził kapelan O. Damian.

Czytaj więcej...

Ceremonie II i III stopnia w Ciechocinku

Zespół Przyjęć Rady nr 16014 dokonał 14 grudnia 2019 r. przyjęcia do Stanu Rycerskiego dwóch nowych Braci.

Czytaj więcej...

Wigilia w Radomiu

12 stycznia 2020 roku Rycerze Kolumba rady 16766 z Radomia uczestniczyli we Mszy Świętej, która odprawiona była w intencji rycerzy oraz ich rodzin.

Czytaj więcej...