Peregrynacja w parafii Błogosławionej Karoliny Kózka w Tarnowie

2 marca 2019 roku, w sobotę, zaszczycił naszą parafię swoją obecnością obraz Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Przekazania obrazu dokonali bracia rycerze z rady 16181, na czele z Wielkim Rycerzem Tadeuszem Rzońca.

Czytaj więcej...

Świadectwo Rycerzy z Ostojowa

W niedzielę 17 marca 2019 roku, Rycerze Kolumba Rady 16165 z Ostojowa, podczas wizyty u pierwszego Proboszcza i budowniczego ich kościoła parafialnego, uczestniczyli w Mszy Świętej, dając świadectwo o zakonie.

Czytaj więcej...

Abp Jeanbart w Polsce

16 marca 2019 roku na zaproszenie Rycerzy Kolumba do Krakowa przybędzie abp Jean-Clément Jeanbart, arcybiskup Aleppo w Syrii. Głównym celem wizyty duchownego będzie wygłoszenie świadectwa podczas spotkania charytatywnego na rzecz chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie, które zorganizowali Rycerze Kolumba. Partnerem tego wydarzenia jest Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Fundacja Niedziela Instytut Mediów.

Czytaj więcej...

Serbinowska Kolęda

W niedzielę 13 stycznia 2019 roku Rycerze Kolumba z rady 15239 w Tarnobrzegu zorganizowali XXIII konkurs kolęd dla dzieci i młodzieży "Serbinowska Kolęda".

Czytaj więcej...

Mam przyjaciół w niebie

„Mam przyjaciół w niebie” to więcej niż komedia. To opowieść o przemianie człowieka, która możliwa jest dzięki przyjaźni, współczuciu, miłości, ale także stracie. Bohaterami filmu, obok profesjonalnych aktorów, są osoby niepełnosprawne, pensjonariusze z Ośrodka Don Guanella w Rzymie. Reżyser Fabrizio Maria Cortese w oryginalny sposób łączy kino z realnym światem niepełnosprawności. Jedno jest pewne: w tym świecie rządzi prawo serca.

Czytaj więcej...