Rocznica Objawień Matki Bożej z Guadelupe

8 grudnia 2019 roku w kolejną zbliżającą się rocznicę objawień M.B. z Guadalupe miała miejsce uroczysta Msza Święta w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich. W Mszy uczestniczyli Rycerze Kolumba pochodzący z tej parafii z Rady 15500 w Wodzisławiu Śl., byli też bracia rycerze z Rady 16462 w Gorzycach.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości w Ciechocinku

Mszę za Ojczyznę w Kolegiacie Św. Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku sprawowali trzej miejscowi kapłani – Rycerze Kolumba, były również obecne władze samorządowe. Homilię wygłosił ks. Prałat Prepozyt Grzegorz Karolak.

Czytaj więcej...

Pomoc dla hospicjum

29 listopada 2019 roku Rycerze Kolumba z rady 16405 w Brodnicy zawieźli transport darów dla Wileńskiego Hospicjum im. Bł Ks. Michała Sopoćki.

Czytaj więcej...

Dwunastu nowych braci w Czeladzi

W sumie jest nas już ponad 5 tysięcy w Polsce i niemal 2 miliony na świeci. Nie nosimy zbroi, tarczy czy miecza, ale jesteśmy Rycerzami! Wyznajemy również rycerskie wartości: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Właśnie nasze szeregi zostały zasilone o dwunastu wspaniałych i zacnych braci.

Czytaj więcej...