RYCERZE W AKCJI

III Stopień w wąchockim klasztorze

W sobotę 18 kwietnia 2015 roku w Klasztorze Ojców Cystersów w Wąchocku odbyła się ceremonia inicjacji III Stopnia. Przeprowadził ją Zespół Inicjacyjny Rady 14023 im. Jana Pawła II ze Starachowic.

Gdański odpust św. Wojciecha

"...Wzgórze św. Wojciecha w Gdańsku zawsze było miejscem pamięci o tym męczenniku, który stał się fundamentem, na którym budowaliśmy Chrystusowi żywy pomnik na Pomorskiej Ziemi..." - podkreślał Metropolita Gdański w zaproszeniu na uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha.

Symbole ŚDM w Pionkach

W ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016 w dniach 17-18 kwietnia 2015 w Pionkach odbyły się uroczystości związane z peregrynacją symboli Światowych Dni Młodzieży.

V Konwencja Stanowa Rycerzy Kolumba w Polsce (komunikat prasowy)

V Konwencja Stanowa Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2015 roku w Łodzi. Spotkanie będzie przebiegało pod hasłem: „Rodzina żyjąca w pełni”. Swój udział w Konwencji zapowiedzieli m.in. JE Ks. Abp Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki, JE Ks. Bp Jan Piotrowski z Kielc, JE Ks. Bp Henryk Tomasik z Radomia Organizatorzy spodziewają się ok. 300 uczestników.