RYCERZE W AKCJI

Niedziela Rycerska w Tarnowie

Drukuj
Utworzono: środa, 29, październik 2014

26 października 2014 roku w Parafii pw. Błogosławionej Karoliny Kózkównej w Tarnowie odbyła się „Niedziela Rycerska”.

Szkolenie funkcjonariuszy Rad Rejonu trzeciego

Drukuj
Utworzono: środa, 29, październik 2014

W poniedziałek 27 października 2014 roku, dzięki gościnności Proboszcza Parafii M.B. Częstochowskiej w Starachowicach - ks. Grzegorza Roszczyka, oraz Rady 15015 im. Św. Ojca Pio, na czele z jej Wielkim Rycerzem - bratem Włodzimierzem Majchrzykiem, odbyło się szkolenie funkcjonariuszy Rad Rejonu DD3, odpowiedzialnych za właściwe prowadzenie spraw finansowych.

Spektakl Teatru Słowa w Mierzynie o Świętym Janie Pawle II

Drukuj
Utworzono: środa, 29, październik 2014
16 października 2014 roku upłynęło 36 lat, gdy Namiestnikiem Chrystusa na Stolicy Piotrowej w Rzymie został nasz rodak Karol Wojtyła. Dla uczczenia pamięci i przybliżenia postaci największego Polaka w dziejach naszego narodu - Świętego Jana Pawła II, Teatr Słowa przy Radzie Rycerzy Kolumba w Mierzynie wystawił w Kościele w Mierzynie spektakl słowno-muzyczny.

Różaniec w Starachowicach

Drukuj
Utworzono: środa, 29, październik 2014

Do Matki Najświętszej należy modlić się codziennie i o każdej porze, ale są miesiące, w których modlimy się szczególnie. Jest to maj, sierpień, czy październik. I właśnie teraz, w październiku odmawiamy chyba tę najpiękniejszą modlitwę.

Pieczone ziemniaki w Chmielniku

Drukuj
Utworzono: środa, 29, październik 2014
Jednym spośród rycerzy Kolumba Rady 15416 w Chmielniku jest rolnik Bolesław Pawłowski – plantator ziemniaków. Na zakończenie zbioru ziemniaka postanowił po raz kolejny zaprosić braci rycerzy z rodzinami na pieczonego ziemniaka, a przy okazji rybę – tym razem nie chciały brać.

Rycerze Stopnia Patriotycznego na Świętym Krzyżu

Drukuj
Utworzono: środa, 29, październik 2014

Święty Krzyż. Miejsce szczególne. Miejsce Modlitwy i zadumy. Miejsce gdzie możemy adorować Relikwie Krzyża Świętego. Tego Krzyża na którym zawisło Zbawienie Świata. Najstarsze Polskie Sanktuarium, które do połowy XVII wieku było tym dla Polski czym dzisiaj jest Jasna Góra.

Rycerze w Głogowie przed Wszystkimi Świętymi

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 27, październik 2014

Rycerze Kolumba powołanej w sierpniu br. nowej Rady nr 16038 w Głogowie Młp. im. Matki Bożej Głogowskiej (Diecezja Rzeszowska), w ramach działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz parafii, w okresie przed uroczystością Wszystkich Świętych podjęli się wykonania prac porządkowych na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Rycerski Różaniec w Wodzisławiu

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 27, październik 2014
Jak co roku w miesiącu pażdzierniku, Rycerze Kolumba z Rady 15500 z Wodzisławia Śląskiego, modlą się prowadząc Różaniec Święty w Kościele MB Częstochowskiej na Wilchwach, parafii Św. Anioła Stróża w Gorzycach, Kaplicy Św. Wawrzyńca na Osiedlu 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim oraz w parafiach Patronackich.

Rycerze z Chmielnika pielgrzymowali do Piotrkowic

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 27, październik 2014
8 września 2014 roku odbył się odpust ku czci Narodzenia NMP i dekanalne dożynki w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach. Każdego roku z parafii Chmielnik oraz parafii Gnojno, wyrusza z kościoła parafialnego w Chmielniku, piesza pielgrzymka.

Różaniec w językach świata

Drukuj
Utworzono: piątek, 24, październik 2014

W środę 22 października 2014 roku, dniu poświęconym Świętemu Janowi Pawłowi II w rzeszowskim Kościele Akademickim odprawiona został Uroczysta Msza Św. Koncelebrowana.

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Copyright © Rada Stanowa Rycerzy Kolumba w Polsce
Rada Najwyższa | Patronat: Katolicki.net | Hosting: Kylos & Laudatus

Joomla templates 1.7 by Hostgator