Rodzinna Pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasną Górę

Rada Stanowa Rycerzy Kolumba w Polsce zaprasza Rycerzy Kolumba wraz z Rodzinami na Rodzinną Pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku Pielgrzymka odbędzie się w dniach 8-9 października. Chętnych zapraszamy do rejestracji.

Czytaj więcej...

Słowo Delegata Stanowego na październik

Zacni Bracia Rycerze

Rozpoczyna się miesiąc październik, a więc czas, kiedy modlimy się na Różańcu. W życiu każdego Rycerza Kolumba moment wstąpienia do naszej wspólnoty jest czasem szczególnym, gdyż każdy z nas otrzymał różaniec i zobowiązał się do noszenia do przy sobie oraz modlenia się na nim tak często jak to możliwe. Ale właśnie ten miesiąc to dobry moment, aby w parafiach, gdzie jeszcze nie zostało to zainicjowane zachęcić innych – zwłaszcza mężczyzn do wspólnego odmawiania Różańca. Wiele rad lokalnych co miesiąc organizuje tą akcję modlitewną (Męski Różaniec), która zatacza coraz szersze kręgi. Zachęcam Was do zorganizowania tego działania w Waszych parafiach.

Ale miesiąc październik to także czas naszej corocznej Rodzinnej Pielgrzymki Rycerzy Kolumba na Jasną Górę. W tym roku spotykamy się w dniach 8-9 października (piątek – sobota), by wspólnie zawierzać Czarnej Madonnie nasze rodziny, parafie, ojczyznę i Kościół. Również i w tym roku pielgrzymce towarzyszy dzieło miłosierdzia polegające na zbiórce na rzecz placówek działających na rzecz życia. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o przywiezienie pieluch dla dzieci lub dorosłych albo środków chemicznych, które zostaną przekazane potrzebującym. W czasie pielgrzymki będziemy także gościć rodzinę Steciaków, a więc Międzynarodową Rodzinę Roku Rycerzy Kolumba, która wygłosi świadectwo, a radom wyróżnionym przez Radę Najwyższą zostaną wręczone nagrody. Będzie można wysłuchać konferencji o naszym Założycielu oraz o Eucharystii, ale przede wszystkim będzie to czas wspólnej modlitwy. Raz jeszcze najserdeczniej Was zapraszam do Częstochowy.

Z miesiącem październikiem łączy się jeszcze jedno ważne wydarzenia. W dniu 31-go będziemy obchodzić pierwszą rocznicę wyniesienia na ołtarze naszego założyciela – Błogosławionego Michaela McGivneya. Zachęcam, aby w Waszych radach w tym czasie w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych Kapelanów, a także zorganizować Ceremonię Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa.

 

Vivat Jezus!

Krzysztof Zuba

Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce

Zacni Bracia Rycerze

 

Vivat Jezus!

Krzysztof Zuba

Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce

Przygotowania do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

12 września 2021 roku w święto Imienia Maryi, które zostało ustanowione na pamiątkę Odsieczy Wiedeńskiej, odbędzie się w Warszawie uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej, założycielki Dzieła Lasek i zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

Czytaj więcej...

Wiara przez uczynki

Rycerze Kolumba realizują swoją duchowość poprzez czynienie dzieł miłosierdzia wspólnoty Kościół. Programy Rycerzy Kolumba koncentrują się na czterech kategoriach działania, poszukiwanie są: wiara, społeczność, rodzina i życie. 

Czytaj więcej...