Rycerze wyremontowali kaplicę

Od 12 sierpnia 2017 roku kaplica MB z ikoną Matki Bożej Częstochowskiej w bazylice w Zduńskiej Woli jest już dostępna dla wiernych.

Czytaj więcej...

Jubileusz Bp. Edwarda Frankowskiego

15 sierpnia 2017 roku Rycerze Kolumba z Nowej Dęby uczestniczyli w Mszy Świętej w Katedrze Sandomierskiej, sprawowanej w intencji jubilata Ks. Bp. Edwarda Frankowskiego.

Czytaj więcej...

Tajemnica Przemienienia Pańskiego

Niedziela szóstego sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego to doroczna uroczystość rodziny parafialnej w Zaleszanach.

Czytaj więcej...

Most jedności i modlitwy

W związku z powstaniem szkód, jakie spowodowały burze i nawałnice, które przeszły nad Polską w ciągu ostatnich dni, zwracamy się z prośbą o stworzenie w dniu 15 sierpnia 2017 o godzinie 21 "Mostu w jedności i modlitwy".

Czytaj więcej...

Rycerze Kolumba pielgrzymują do „Śląskiej Fatimy” na Noc Pokuty i Wynagrodzenia

Rycerze Kolumba z rad: 15160 z Rudy Śl., 15500 z Wodzisławia Śl. oraz 16462 z Gorzyc pielgrzymowali 29 lipca 2017 r. do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej na Noc Pokuty i Wynagrodzenia. Mszę św. koncelebrował bp pomocniczy Archidiecezji Katowickiej Marek Szkudło wraz z ks. proboszczem Kazimierzem Czempielem, Kustoszem Sanktuarium i wieloma księżmi. Homilię głosił ks. Krzysztof Sitek, Kapelan Rycerzy Rady 15160 z Rudy Śl.

Czytaj więcej...

Rycerze pomogli ośrodkom dla dzieci

Rycerze Kolumba z rady 16380 z Lubaczowa pomogli ośrodkom dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną prowadzonym przez zgromadzenie sióstr Albertynek w Lubaczowie. Członkowie rady wykonali prace fizyczne związane z uporządkowaniem terenów zielonych należących do ośrodków.

Czytaj więcej...

Jubileusz Diecezjalnego Kapelana Rycerzy Kolumba diecezji tarnowskiej

30 lipca 2017 roku w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy odbyły się uroczystości jubileuszowe 33-letniej posługi proboszczowskiej, przechodzącego na emeryturę ks. prałata Józefa Dobosza.

Czytaj więcej...

Podziękowanie od abp. Wiktora Skworca

Rycerze Kolumba otrzymali oficjalne podziękowania od arcybiskupa Wiktora Skworca, ordynariusza archidiecezji katowickiej za udział w tegorocznej Pielgrzymce Mężczyzn do Piekar Śląskich.

Czytaj więcej...

Koronka za konających

Zachęcam do włączenia się w dzieło modlitwy Koronka za konających prowadzone przez znane nam Siostry Miłosierdzia z Łagiewnik.

Czytaj więcej...