RYCERZE W AKCJI

Nowi Rycerze w Diecezji Rzeszowskiej

Drukuj
Utworzono: wtorek, 22, lipiec 2014

W poniedziałek 14 lipca 2014 Zespół Rady 15588 przeprowadził kolejną Inicjację I Stopnia. Do Rady w Dobrzechowie przyjęto dziesięciu nowych braci Rycerzy z Głogowa Małopolskiego, w tym dwóch księży tj. ks. Adama Samela – proboszcz parafii p.w. Świętej Trójcy oraz ks. Mirosława Dziadosza - wikarego.

Rycerze ze Starachowic budują Dom Parafialny

Drukuj
Utworzono: wtorek, 22, lipiec 2014

Rycerze Kolumba Rady 15015 im. Świętego Ojca Pio w Starachowicach pomagali przy budowie domu parafialnego.

Europejskie Ruchy Pro-Life za profesorem Chazanem

Drukuj
Utworzono: wtorek, 22, lipiec 2014

Sprawa prof. Chazana coraz szerszym echem odbija się również poza granicami naszego kraju. Głos w tej sprawie zabrała Europejska Federacja Ruchów Obrony Życia „Jeden z Nas” - największa tego typu organizacja na kontynencie, zrzeszająca organizacje pozarządowe z niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Zmarł br. Henryk Zwolan

Drukuj
Utworzono: sobota, 19, lipiec 2014

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 18 lipca 2014 r. odszedł do Pana nasz brat Henryk Zwolan - zasłużony członek (Dyrektor ds. Kościoła) Rady nr 15440 w Zamościu. Pogrzeb odbędzie się 21 lipca o godz. 10:00 w Katedrze Zamojskiej.

Spotkanie Wielkich Rycerzy i funkcjonariuszy Rad Rejonu 3

Drukuj
Utworzono: czwartek, 17, lipiec 2014

W środę 16 lipca 2014, dzięki uprzejmości ks. Prałata dra Jerzego Karbownika - Proboszcza Parafii Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamienna, z inicjatywy Delegata Rejonowego DD3 brata Leszka Kucharskiego, odbyło się pierwsze spotkanie nowo wybranych wielkich rycerzy Rad Rejonu 3.

Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Łańcucie

Drukuj
Utworzono: czwartek, 17, lipiec 2014

W środę 16 lipca 2014 odbył się odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Do tej uroczystości wierni przygotowywali się przez nowennę. Kazania w ostatnich dniach i w dniu odpustu głosił Ks. Krzysztof Poświata, michalita pracujący w Mińsku na Białorusi.

Jan Paweł II jednoznacznie bronił życia i był za klauzulą sumienia

Drukuj
Utworzono: środa, 16, lipiec 2014

W związku z publiczną debatą na temat klauzuli sumienia oraz konsekwencji prawnych wobec lekarza odmawiającego aborcji, Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wydało specjalne oświadczenie. Biskupi przypominają nauczanie św. Jana Pawła II, który jednoznacznie potępił odbieranie życia niewinnej istocie ludzkiej.

Modlitwa ekumeniczna na Kujawach

Drukuj
Utworzono: środa, 16, lipiec 2014

W sobotę 12 lipca 2014 roku, w parafii Brudnowo na Kujawach w diecezji włocławskiej, dokonała się niezwykła inicjatywa ekumeniczna nazwana jako „Most Pamięci i Pojednania”, a jej celem było upamiętnienie dawnych mieszkańców tego miejsca; Niemców i Rosjan, którzy zginęli w wyniku przeróżnych prześladowań lub wyjechali.

Rycerze z Tomaszowa Lubelskiego przyjmują relikwie św. Jana Pawła II

Drukuj
Utworzono: piątek, 11, lipiec 2014

27 czerwca 2014 roku odbyła się w Tomaszowie uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II.

List Biskupa rzeszowskiego do Rycerzy

Drukuj
Utworzono: czwartek, 10, lipiec 2014
Ks. Biskup Jan Wątroba przesłał na ręce br. Tomasza Wawrzkowicza podziękowanie za współudział Rycerzy Kolumba w organizacji Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha.

Reklama

Copyright © Rada Stanowa Rycerzy Kolumba w Polsce
Patronat: Katolicki.net | Hosting: Kylos | Rada Najwyższa

Joomla templates 1.7 by Hostgator