Radomski Marsz Dla Życia

Radomski Marsz dla Życia rozpoczął się w sobotę 25 marca 2017 roku o godz. 17:30 pod radomską katedrą. Uczestnicy z modlitwą różańcową na ustach przeszli z katedry do kościoła o.o. Bernardynów, by wziąć udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a następnie w koncelebrowanej Mszy św. pod przewodnictwem kanclerza kurii biskupiej - ks. prałata Edwarda Poniewierskiego.

W homilii Ks. Prałat wspominał osobę Stanisławy Leszczyńskiej - położnej z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, niosącej pomoc ciężarnym kobietom. "Stanisława Leszczyńska odebrała w obozie ponad 3000 porodów. Wspominała: - każde urodzone dziecko w obozie było zdrowe. Stanisława wspólnie z matkami przeżywała radość narodzin, ale gdy dzieci zaczęły oddychać ziemskim powietrzem przeżywała straszną tragedię ich morderstwa... Dzieci te jeśli nie umarły z głodu, to były topione w beczce z wodą przez okupantów. Tylko trzydzieścioro przeżyło".

W czasie Mszy św. ok. 150 osób, a wśród nich wielu radomskich Rycerzy Kolumba, podjęło się Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która zobowiązuje do codziennej modlitwy za nieznane nikomu dziecko przez 9 miesięcy.

Po Mszy św. wierni procesyjnie ze świecami przeszli pod pomnik Maryi Matki Życia, by po krótkiej modlitwie przy pomniku ułożyć ze świec wielkie serce.

Wśród uczestników marszu nie brakowało rodzin z dziećmi, stowarzyszeń katolickich, członków Bractwa Kurkowego, Młodzieży Wszechpolskiej, Młodzieży z Duszpasterstwa Akademickiego, Ruchu Światło Życie pod duchowym przewodnictwem Duszpasterza Rodzin Diecezji Radomskiej ks. Sławomira Adamczyka. W marszu uczestniczyło ok. 20 braci Rycerzy Kolumba z radomskich Rad na czele z Dyr. d/s Programowych R.K. w Polsce bratem Janem Malikiem. Bracia w kamizelkach dbali o bezpieczeństwo podczas przemarszu, a w szarfach prowadzili rozważania modlitwy różańcowej manifestując, że opowiadamy się za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci.


Relacja i zdjęcia - Robert Topór