Rycerze Kolumba w X Radomskiej Wiośnie Motocyklowej

Mszą Świętą w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej celebrowaną przez kapelana radomskich motocyklistów ks. kan. Wiesława Lenartowicza zainaugurowany został w Radomiu tegoroczny sezon motocyklowy.

Po błogosławieństwie udzielonym braci motocyklowej przez księdza kapelana ruszyła parada motocyklowa ulicami Radomia.

Bracia radomskiej Rady 14004 pracowali nad utrzymaniem porządku i bezpieczeństwa przyjeżdżających na mszę św. motocyklistów oraz pomagali przy parkowaniu i pilnowaniu maszyn na placu przykościelnym. Po mszy św. na placu przed radomskim Urzędem Miejskim rozpoczął się Festyn Motocyklowy. Ksiądz Wiesław dokonał poświęcenia motocykli, modląc się za szczęśliwy sezon dla wszystkich motocyklowych fanówi. Festyn osłodził jubileuszowy, okolicznościowy tort, którym częstowana była brać motocyklowa. Aplauz i podziw wzbudziły pokazy freestyle motocross w wykonaniu motocyklistów z Freestyle Family, a policjanci z radomskiej drogówki przeprowadzili motocyklowe konkursy sprawnościowe. Podczas festynu był obecny ambulans poboru krwi, który umożliwiał kontynuowanie corocznej akcji zbiórki krwi i szpiku kostnego. W czasie festynu Rycerze Kolumba przeprowadzili kwestę na rzecz organizacji wakacyjnego pobytu w Polsce młodzieży z ogarniętego wojną rejonu Ukrainy. Młodzież tą będziemy gościli w lipcu w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu.

Organizatorami X Radomskiej Wiosny Motocyklowej byli: Radomskie Towarzystwo Motocyklowe, Rycerze Kolumba Rady 14004, Gryf Poland i Riders of Flames Poland.

Andrzej Trzosek - Wielki Rycerz Rady 14004 w Radomiu