Apel dyrektora ds. pro-life

Zacni Bracia!
Za nami już miesiąc wakacji. Zastanówmy się, czy w ten czas zasłużonego odpoczynku mieliśmy okazję włączyć się w sposób bezpośredni lub pośredni do walki o ratowanie życia nienarodzonych dzieci.
Najważniejszym naszym działaniem, nie tylko jako Rycerzy, ale przede wszystkim katolików, jest modlitwa. Wezwanie do modlitwy jest najważniejszym, najistotniejszym orędziem pontyfikatu Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II. Dlatego apeluję o włączenie się w tę akcję razem ze swoimi rodzinami, podejmując Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W wielu kościołach jest możliwość podjęcia duchowej adopcji również w innych terminach niż w święto Zwiastowania Pańskiego (np. w Sanktuarium w Łagiewnikach uroczystość duchowej adopcji odbywa się w każdą drugą sobotę miesiąca).
Bracia!
Nasza aktywność w dziele obrony życia może przejawiać się także w innych formach. Korzystając z większej ilości wolnego czasu, spróbujmy zorganizować wystawę pro-life na podstawie istniejących plakatów dostępnych w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia. Włączmy się w akcję edukacyjną poprzez zamówienie broszur i następnie ich rozprowadzenie wśród wiernych swoich parafii. Zorganizujmy kino pro-life i przygotujmy się do prowadzenia stałych seansów filmowych, np. w niedzielę o stałej porze. Na stronie Polskiego Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka znajduje się wiele interesujących filmów, które można pobierać, a następnie wyświetlać w celach edukacyjnych (niekomercyjnych). Jeżeli byłyby potrzebne prawa Copyright, to Stowarzyszenie prześle je zainteresowanym na piśmie.
Bracia!
Możliwości działania jest bardzo wiele i myślę, że każdy z nas może znaleźć dla siebie najbardziej dogodną formę aktywności. Starajmy się sami poszerzać wiedzę na ten temat czytając broszury pro-life i prasę katolicką, a następnie zachęcać do tego innych.
Działając w pojedynkę zdziałamy niewiele, ale działając razem - osiągniemy bardzo wiele.
A zatem Bracia - ruszajmy do dzieła apostolsko-edukacyjnego w temacie obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
Vivat Jezus!
Stefan Weigel-Milleret
Dyrektor ds. Pro Life