Pięciolecie Rady w Dobrzechowie

11 listopada 2017 r. w dniu Narodowego Święta Niepodległości przy Parafii św. Stanisława BM w Dobrzechowie odbyła się uroczystość obchodów pięciolecia założenia Rady Lokalnej o numerze 15588 im. Matki Bożej Dobrzechowskiej w Dobrzechowie.

W tym rycerskim święcie uczestniczył Delegat Stanowy Zacny Brat Tomasz Wawrzkowicz. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w trakcie której Kapelan Rady Czcigodny Ks. Maciej Figura dokonał poświęcenia nowo zakupionego sztandaru. Podczas Mszy św. bracia rycerze wzięli udział w procesji z darami ofiarnymi w trakcie której Czcigodnemu Kapelanowi w dowód wdzięczności ofiarowali ornat rycerski.

Po Mszy św. bracia rycerze z małżonkami spotkali się w Domu Świętego Jana Pawła II. W trakcie tego przyjęcia Wielki Rycerz Rady brat Bogusław Kucab podziękował Czcigodnego Kapelanowi za to, że już pięć lat towarzyszy radzie i ją wspiera. Podziękował także braciom rycerzom, dzięki którym rada istnieje i realizuje różne programy. Ciepłe słowa podziękowania skierował także do zebranych Pań, które mimo wszystko wspierają braci rycerzy.
W czasie tego przyjęcia Wielki Rycerz Rady otrzymał z rąk Delegata Stanowego obraz zawierający słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Mimo wszystko”. Słowa w nim zawarte zawierają piękną naukę dla nas wszystkich.

Rada Rycerzy Kolumba w Dobrzechowie zawiązała się 5 listopada 2012 roku. Wtedy liczyła 32 członków. Po różnego rodzaju transferach dzisiaj liczy 50 członków. Oprócz braci należących do dobrzechowskiej parafii zawiera członków należących do Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Krośnie jak również do Parafii Św. Barbary w Ropczycach.

Bogusław Kucab –Wielki Rycerz Rady Lokalnej w Dobrzechowie