Apel Delegata Stanowego ws. pożaru w Końskich

Zacni Bracia,

W piątek 1 grudnia 2017 roku w Końskich (diecezja radomska) doszczętnie spłonęła drewniana kaplica, która przez wiele lat pełniła funkcję kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W budynku tym znajdowało się również mieszkanie księdza proboszcza — kapelana rady 15391 im. Matki Bożej.
Pożar strawił wszystko, co znajdowało się w środku — zarówno w części sakralnej, jak i w mieszkaniu kapelana. Trzynastu zastępom straży pożarnej nie udało się uratować wielu naczyń liturgicznych, wystroju kaplicy oraz rzeczy osobistych kapelana: mebli, ubrań, wyposażenia itp.

Zwracamy się do Was z prośbą o udzielenie wsparcia kapelanowi i parafii. Wprawdzie nowa świątynia wraz z plebanią zostały już wybudowane, jednak pożar zniweczył plany przeniesienia do nich rzeczy z kaplicy i mieszkania.

Dziś najpilniejsze potrzeby dzielą się na trzy segmenty:
• paramenty do nowego kościoła, w tym: szaty liturgiczne, monstrancja, stacje drogi krzyżowej
• opał potrzebny do ogrzania plebanii i kościoła
• rzeczy osobiste dla księdza, w tym: ubrania, meble do mieszkania itp.

Lokalna społeczność, rada Rycerzy Kolumba, parafianie, a także inni ludzie dobrej woli zaoferowali swoją pomoc, ale potrzeby są duże. Apelujemy do wszystkich Rycerzy Kolumba w całej Polsce o solidarność z potrzebującą parafią.

Prosimy przede wszystkim o nieustanną modlitwę za księdza proboszcza i za całą parafię przez wstawiennictwo jej patronki, Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Wszystkich, którzy mogą zaoferować dar materialny odpowiadający na zapotrzebowanie parafii, prosimy o kontakt z Delegatem Rejonu 21, Marcinem Piętakiem (tel. 660516470). Prosimy o kontakt również wszystkich chętnych do udzielenia pomocy innej niż finansowa i materialna.

Podajemy numer konta bankowego parafii, na które można składać ofiary.
07 1020 2629 0000 9202 0116 4318
Parafia MBNP Końskie

Informacja prasowa...

Vivat Jezus!

Tomasz Wawrzkowicz
Delegat Stanowy
Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce