Bieg „Tropem Wilczym” w Łomży

W niedzielne popołudnie, 4 marca 2018 roku, w podłomżyńskiej Piątnicy, podobnie jak w setkach miejsc w całym kraju, wzorem lat ubiegłych, odbył się bieg „Tropem Wilczym” – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Łomżyńscy rycerze, zabezpieczając trasę biegu, czynnie wsparli organizatora tej imprezy, wójta gminy Krzysztofa Kozickiego - współbrata z Rady 15652. Kilku spośród nas wyruszyło również na trasę biegu, jako uczestnicy tej szlachetnej rywalizacji. W trzech biegach wystartowało łącznie około pół tysiąca osób, dużych i małych - „zawodowców” i amatorów, podzielonych na kategorie: rodzinną, open kobiet i mężczyzn oraz służb mundurowych.

W tym biegu nie było pokonanych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii uhonorowani zostali pucharami, a wszyscy uczestnicy otrzymali piękne, okolicznościowe medale i koszulki z wizerunkami lokalnych Żołnierzy Ńiezłomnych.

Piękna i słoneczna zimowa aura dodała uroku tej imprezie, skłaniając do czynnego udziału rodziny z małymi dziećmi, młodzież młodszą i starszą oraz całkiem poważnych strażaków i „terytorialsów”. Smaku rywalizacji przydawała pyszna, gorąca grochówka, kiełbaski z rożna oraz gorąca kawa i domowe wypieki serwowane przez piątnickie gospodynie.

br. Zdzisław Kamiński