II Turniej Piłkarski Rycerzy Kolumba

II Turniej Piłkarski Rycerzy Kolumba po raz pierwszy został rozegrany pod dachem ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. W sobotę 22 września 2018 roku o godzinie 9.00 rozpoczęły się zawody na hali sportowej Zespołu Szkół w Zaleszanach.

Z zaproszenia do udziału w Turnieju skorzystało 42 zawodników, którzy reprezentowali szkoły z terenu gminy Zaleszany.

Turniej Piłkarski Rycerzy Kolumba jest rozgrywany według Oficjalnego Przewodnika Piłkarskiego i są to zawody, w których należy wykazać się podstawową umiejętnością w piłce nożnej jaką jest wykonywanie rzutów karnych do bramki podzielonej na strefy – 20, 10 oraz 5 punktową.

Po podpisaniu listy startowej zawodnicy otrzymywali pamiątkowe identyfikatory z numerem startowym, który ułatwiał pracę sędziom w przeprowadzeniu zawodów.

Po ukończeniu przez wszystkich zawodników swojej serii strzałów, tak jak w roku ubiegłym poznaliśmy zwycięzcę, ale potrzebna była dogrywka o drugie miejsce pomiędzy dwójką startujących. Do dogrywki doszło również o miejsca od czwartego do piętnastego. Po dogrywce, w czasie liczenia punktów przez komisję sędziowską, uczestnicy zawodów zostali zaproszeni na ciepły poczęstunek oraz ciasto i sok, które zostały dostarczone przez sponsorów Turnieju Piłkarskiego Rycerzy Kolumba.

Ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród jak zawsze towarzyszyły emocje i podekscytowanie. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal przygotowany specjalnie na Turniej, dyplom uczestnictwa w Turnieju Piłkarskim Rycerzy Kolumba oraz sportowy worek z niespodzianką, w którym był zestaw upominków.
Miejsce I – Dawid Turek – Zespół Szkół w Zaleszanach
Miejsce II – Sebastian Młynarczyk – Zespół Szkół w Zaleszanach
Miejsce III – Michał Krasoń – Zespół Szkół w Zaleszanach

Na zakończenie uhonorowani zostali obecni na II Turnieju Piłkarskim Rycerzy Kolumba sponsorzy oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Zaleszanach, który bardzo wysoko ocenił organizację Turnieju i dziękując powiedział, że każde wydarzenie organizowane przez Rycerzy Kolumba bierze w ciemno, gdyż wie, że będzie zorganizowane na wysokim poziomie i z dużą starannością.

Vivat Jezus!

br. Tadeusz Guźla