Różaniec Rodzinny w intencji ojczyzny

W odpowiedzi na wezwanie Matki Bożej z Fatimy i w trosce o Ojczyznę - z inicjatywy Rycerzy Kolumba z Parafii Zaleszany - podjęliśmy “Różaniec Rodzinny w Intencji Ojczyzny", którego celem jest wspólna modlitwa różańcowa w rodzinach, dla umocnienia więzi rodzinnych, poprawy relacji sąsiedzkich i umocnienia wiary.

Pragniemy, aby Peregrynacja “Różańca Rodzinnego w Intencji Ojczyny” objęła wszystkie Rodziny i trwała w każdej z nich jedną dobę. Naszą Parafię zamieszkuje około 1000 rodzin i chcemy aby każda z nich miała okazję do wspólnej modlitwy. Przez sto dni trwania “Różańca Rodzinnego w Intencji Ojczyny”, każdego dnia na modlitwie trwać będzie 12 rodzin w parafii.
Peregrynacja w rodzinach rozpoczęła się w środę 1 sierpnia 2018 roku podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zakończenie 11 listopada 2018 roku uroczystą Mszą Świętą w intencji Parafii i Ojczyzny w Setną Rocznicę odzyskania Niepodległości.

W dniu 1 sierpnia 2018 roku na zakończenie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, pierwsze rodziny z poszczególnych Rejonów Parafii otrzymały Różańce, oraz Pakiet Peregrynacyjny, który zawiera: Ceremoniał “Różańca Rodzinnego w Intencji Ojczyny” (przebieg nabożeństwa w domu), Modlitewnik, Rozważania Różańcowe oraz “Kartę Intencji” (na “Karcie Intencji” rodzina wpisuje własną intencję. Raz w tygodniu, w czasie trwania Peregrynacji jest odprawiona Msza Święta w intencjach złożonych przez rodziny).

Peregrynacja Różańcowa rozpoczęła się równocześnie we wszystkich miejscowościach parafii, które ze względu na wielkość są podzielone na 12 Rejonów i w każdym Rejonie peregrynuje jeden Różaniec wraz z Pakietem.

Vivat Jezus!

br. Tadeusz Guźla