Pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasną Górę

W dniach 5-6 października 2018 roku odbyła się coroczna Rodzinna Pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasną Górę.

Jej program był wyjatkowo interesujący. Pierwszy raz podczas spotkania w duchowej stolicy Polski odwiedził pielgrzymujących rycerzy Najwyższy Rycerz Zakonu Carl Anderson wraz z małżonką.

Dwudniowe spotkanie miało swój utarty przebieg. W piątek rycerze przybyli na Jasną Górę wraz z rodzinami i uczestniczyli w Apelu Jsnogórskim.
Sobota to kolejno :msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu sprawowana przez abp. Wacława Depo oraz konferencje wygłaszane przez zaproszonych gości. Gościliśmy Ks. inf. Ireneusza Skubisia który przedstawił nam działania Ruchu "EUROPA CHRISTI" oraz redaktor naczelną tygodnika Niedziela która to , życzyła nam , aby Rycerze Kolmba , jako silne ramie kapłanów działali przy każdej parafii w naszym kraju.
Ks. Kancelarczyk w swoim wystąpieniu podziękował zebranym rycerzom i ich rodzinom , za jakże liczne włączenie się na rzecz obrony życia. i przywiezienie na nasze spotkanie tak wiele artykułow higienicznych na potrzeby narodzonych dzieci i ich matek w ramach Fundacji Małych Stópek. w dalszej części spotkania Delegat Stanowy br. Tomasz Wawrzkowicz wreczył przedstwicielom ponad 60 rad nagrody za działalność w roku bratnim 2017/2018 . W swoim wystąpieniu przypomniał też o kierunku naszych działan : skupiamy się na działaniu w parafiach, odpowiadamy na potrzeby lokalne.
Tradycyjnie odbyła się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich., oraz w budynku Seminarium Duchownego odbyło się przyjęcie 10 męszczyzn w nasze szeregi.
Zachęcamy do obejrzenia w internecie w zakładce Niedziela tv relacji filmowej z ostatniej jak i też poprzednich naszych spotkan na Jasnej Górze a rejestrowanej przez portal Niedziela tv . Filmy tez można obejrzeć na youtube wpisując tytuły " Wymiar zbawczy działan Rycerzy Kolumba" oraz "Najwyższy Rycerz na Jasnej Górze".

Grzegorz Jemczyk