Pierwsze sycharowskie rekolekcje

Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowe ’'Opoka'' w Starym Sączu w dniach 29-31 marca 2019 roku było szczególnym i niezwykłym miejscem dla pierwszych rekolekcji Tarnowskiego Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.

Hasłem przewodnim tegorocznych rekolekcji było zapytanie - „Ile jest warta Twoja obrączka?”. Rekolekcje poprowadził ksiądz Rafał Stós - Diecezjalny opiekun WTM Sychar Diecezji Tarnowskiej, a nasza liderka Marysia, była prelegentką wykładów na temat rodziny katolickiej. Uczestniczyło 37 osób w tym 9 małżeństw.

Główne tematy wykładów oscylowały w sferze następujących tematów:
- Co powinno wyrażać chrześcijańskie małżeństwo;
- Już nie są we dwoje ale jedno ciało;
- Zagrożenia miłości;
- Fałszywa pokora.

Codzienne godzinki, Msza Święta, a w piątek - Sycharowska Droga Krzyżowa i w sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu, to główne zrealizowane cele naszej pielgrzymki i rekolekcji w Starym Sączu.

W pierwszym sycharowskim spotkaniu rekolekcyjnym uczestniczyło 4 braci Zakonu Rycerzy Kolumba z Rady 15915 działającej przy Parafii Bł. Karoliny w Tarnowie.

Już teraz zapraszamy na organizowane przez Ognisko WTM Sychar w Tarnowie „Wakacje z Sycharem” w Gródku nad Dunajcem oraz rekolekcje jesienne w Starym Sączu.

br. Wojciech Wołosowski