Rycerze Kolumba dla Pań

Jak co roku, już po raz czwarty, w nocy z 1 na 2 czerwca 2019 roku, kobiety pieszo pielgrzymowały z Radomia do Sanktuarium M.B. Pocieszenia w Starej Błotnicy.

Ponad 26-kilometrową trasę przebyły w modlitwie i śpiewie pod duchowym przewodnictwem ks. Kapelana Wiesława Lenartowicza. Hasło tegorocznej pielgrzymki "W Mocy Bożego Ducha" było mottem konferencji formacyjnej skierowanej przez ks. Wiesława do pątniczek.

Rycerze Kolumba Rady 14004 w Radomiu, jak w poprzednich latach, byli organizatorami tego wydarzenia. Przygotowali dla pań zabezpieczenie na trasie pielgrzymiego szlaku i opiekę medyczną. Przygotowali oprawę muzyczną i kuchnię polową. Tradycyjnie w miejscowości Taczów (historycznym miejscu spotkania Króla Jagiełły z Wojami przed Bitwą pod Grunwaldem) pątniczki odśpiewały przed kaplicą M.B. Taczowskiej staropolską pieśń "Bogurodzica". Tam też przy potężnym ognisku, liczna grupa 740 pielgrzymujących kobiet została poczęstowana gorącą, smaczną, rycerską zupą ogórkową.
Na pięciu postojach na trasie pielgrzymki bracia rycerze serwowali gorącą kawę i herbatę.

Kolumna pielgrzymkowa dotarła o 6 rano do sanktuarium M.B. Pocieszenia, gdzie ks. kan. Wiesław Lenartowicz sprawował Mszę Świętą w intencjach niesionych przez Pątniczki. Po Mszy podstawione autokary odwiozły zmęczone, lecz szczęśliwe Panie do Radomia.

Jesteśmy dumni, że po raz kolejny rekordowa ilość kobiet uczestniczyła w tej pielgrzymce, dając mocne świadectwo wiary i manifestując swoją przynależność do Kościoła. Drogie Panie! Dziękujemy Wam za tak liczny i gorliwy udział. Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku już za rok.

Rycerze Kolumba Rady 14004 w Radomiu