Pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasną Górę

Już w dniach 11-12 października 2019 roku odbędzie się pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasną Górę. To coroczne święto rycerskie, na które do swojej Królowej przybywają Rycerze z całej Polski wraz ze swoimi rodzinami, a także przyjaciele naszego Zakonu. Pielgrzymkę rozpocznie wieczorna modlitwa różańcowa, następnie Apel Jasnogórski i nocne czuwanie przy wizerunku Królowej Polski. W sobotę w Sali o. Kordeckiego Rycerze spotkają się, by wysłuchać zaproszonych gości, a także będzie to okazja do nagrodzenia najbardziej aktywnych Rad, do wzajemnego poznania się, spotkania, rozmów, wymiany doświadczeń. Następnie pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy Świętej w Bazylice oraz Drodze Krzyżowej. Ten radosny czas to także doskonała okazja, by spotkać Rycerzy Kolumba, by dowiedzieć się o ich działalności, by pomyśleć o przyłączeniu się do grona 2 mln katolickich mężczyzn na świecie, których połączyła idea Miłosierdzia, Jedności, Braterstwa i Patriotyzmu – wszyscy są mile widziani.
Tegoroczna pielgrzymka odbywa się w szczególnym czasie – czasie bezprecedensowych w dziejach naszego narodu aktach profanacji wizerunku Czarnej Madonny. Któż jak nie Rycerze mają obowiązek stanąć w takiej chwili przy Matce? Któż jak nie katoliccy mężczyźni mają powinność dania świadectwa wierności Królowej Polski? Czujcie się wszyscy zaproszeni i wezwani.
Pielgrzymka jak zawsze będzie połączona z dziełem miłosierdzia. W tym roku Rycerze Kolumba będą wspierać Hospicjum w Łomży poprzez zbiórkę pieluch i pieluchomajtek dla dorosłych cierpiących na choroby nowotworowe.
Na zakończenie pielgrzymki odbędzie się także Ceremonia przyjęcia do Rycerzy Kolumba. To doskonały moment dla katolickich mężczyzn, by u tronu naszej Królowej przyłączyć się do tego wielkiego dzieła, które pojawiło się na polskiej ziemi na osobistą prośbę naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II.

ZAPISZ SIĘ!