Męski Różaniec w Radomiu

Rycerze Kolumba Rady 14004 działający przy parafii M.B. Częstochowskiej w Radomiu wraz ze swoim kapelanem, Księdzem Wiesławem Lenartowiczem podjęli inicjatywę zorganizowania męskiej modlitwy różańcowej.

Spotkanie modlitewne mężczyzn w dniu 6 października 2019 roku rozpoczęło się Mszą Świętą o godz. 15:00 w Kościele Farnym. W czasie Mszy Świętej homilię formacyjną dla ok. 150 mężczyzn wygłosił celebrans ks. Wiesław Lenartowicz. Były Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce Andrzej Anasiak po Mszy Świętej skierował do zgromadzonych osobiste świadectwo o roli modlitwy różańcowej w jego życiu jako męża i ojca.

Mężczyźni idąc w szpalerze w kierunku figury Matki Bożej usytuowanej obok kościoła o. Bernardynów, modlili się za siebie i swoje rodziny litanią do Św. Józefa. Przy figurze Matki Bożej mężczyźni gorliwie podjęli modlitwę różańcową prowadzoną w rozważaniach tajemnic przez ks. Wiesława. Atmosfera wspólnej męskiej modlitwy dała zgromadzonym poczucie godnie przeżytego czasu. Spotkania takie będą kontynuowane comiesięcznie. Następne zaplanowane jest na 3 listopada na godz. 15:00 w kościele Trójcy Świętej, na które wszystkich katolickich mężczyzn zapraszają Funkcjonariusze Rady 14004.