Most jedności i braterstwa w modlitwie

Zacni Bracia

Na świecie szaleje koronawirus. Pierwszym krokiem, który powinniśmy jako Rycerze Kolumba podjąć jest modlitwa, od której powinniśmy rozpoczynać każde nasze działanie. Chciałbym Was zaprosić do ponowienia akcji, którą prowadziliśmy w Polsce już kilkakrotnie. Stwórzmy "MOSTY JEDNOŚCI I BRATERSTWA W MODLITWIE".

Wspólnie z Delegatem Stanowym Tomaszem Wawrzkowiczem wielokrotnie spotykaliśmy się z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim za każdym razem pytając: "w czym możemy pomóc?"

W ostatnią sobotę w Orędziu skierowanym do Polaków, a wiec i do wszystkich Rycerzy Kolumba ks. Abp dał odpowiedź i mówił: "Jako chrześcijanie starajmy się – w tym wielkopostnym czasie – podjąć rozważania nad krzyżem naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, który jednoczy się z naszymi cierpieniami. Osobiście każdego wieczora o godzinie 20.30 będę modlił się za Was na różańcu i o to samo proszę kapłanów w kościołach, a także Was wszystkich w Waszych domach. Trwajmy w modlitewnej jedności."

Bracia - zaprośmy członków naszych rodzin, poinformujemy innych rycerzy, weźmy do ręki nasze rycerskie różańce i codziennie o 20:30 połączmy się w modlitwie.

Vivat Jezus!

Krzysztof Zuba
Sekretarz Stanowy