Przygotowania do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

12 września 2021 roku w święto Imienia Maryi, które zostało ustanowione na pamiątkę Odsieczy Wiedeńskiej, odbędzie się w Warszawie uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej, założycielki Dzieła Lasek i zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

W uroczystości papieża reprezentował będzie prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro, który dokona promulgacji dekretu beatyfikacyjnego.

Proces beatyfikacyjny kard. Wyszyńskiego na szczeblu diecezjalnym rozpoczął się 20 maja 1989 r. W stulecie urodzin rozpoczął się rzymski proces beatyfikacyjny. 8 grudnia 2017 r. dekret o heroiczności cnót podpisał papież Franciszek. 29 listopada 2018 r. konsylium lekarskie Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zatwierdziło cud za jego wstawiennictwem, a 2 października 2019 r. papież Franciszek podpisał dekret zatwierdzający ten cud, jakim jest uzdrowienie chorej na nowotwór tarczycy.


W ramach realizowanego przez Rycerzy Kolumba w Polsce Programu Odnowy Parafii i Rodzin, we wrześniu Rady Lokalne włączą się w dziękczynienie za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego poprzez udział Braci Rycerzy w Mszach św. dziękczynnych oraz Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań.