Słowo Delegata Stanowego na wrzesień

W celu szczegółowego przedstawienia propozycji działań, które powinny zostać przeprowadzone w radach lokalnych Rada Stanowa zdecydowała o zorganizowaniu spotkań z Wielkimi Rycerzami (w Skorzeszycach i Przysieku), a także z Kapelanami w Toruniu (13-14 września) oraz Skorzeszycach k. Kielc (20-21 września), do wzięcia udziału w których bardzo serdecznie zapraszam.

Wyjątkowym wydarzeniem tego roku będzie beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej.  Cieszy mnie fakt, że Rycerze Kolumba z całej Polski będą jako wolontariusze wspierali organizatorów uroczystości. Zachęcam również wszystkie rady lokalne do zorganizowania w miesiącu wrześniu Mszy św. dziękczynnych za dar beatyfikacji połączonych z Adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

Zachęcam również Braci do włączenia się w organizację dwóch ważnych wydarzeń, które odbędą się we wrześniu, a których partnerami są Rycerze Kolumba w Polsce. W dniu 18-go września będzie miało miejsce Męskie Oblężenie Jasnej Góry, a pracą rycerskich wolontariuszy kierował będzie brat Andrzej Anasiak (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Dzień później ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia, którego koordynacją z ramienia Rycerzy Kolumba będzie kierował brat Rafał Szczypta (człTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Zapraszam wszystkich Braci, którzy zechcieliby wziąć udział w w/w wydarzeniach do kontaktu z koordynatorami.

Na koniec pragnę Was wraz z najbliższymi zaprosić na Rodzinną Pielgrzymkę Rycerzy Kolumba na Jasną Górę, które odbędzie się w dniach 8-9 października. Zachęcam do przyjazdu, modlitwy i zawierzenia rodzin Czarnej Madonnie. Do zobaczenia w Częstochowie.

Vivat Jezus!

Krzysztof Zuba

Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce