I Piłkarski Turniej Niepodległości w Sławkowie

W dniu 19 listopada 2011 roku, po raz pierwszy w Sławkowie odbył się Piłkarski Turniej Niepodległości. Organizatorami całej imprezy sportowej była Rada Rycerzy Kolumba im. Bł. Sł. Świętosława ze Sławkowa, a pomysłodawcami Ksiądz Marek Sarlej i Wielki Rycerz Maksym Pięta. 

Do uczestnictwa w Turnieju zostały zaproszone organizacje społeczne, samorządowe i kościelne z terenu miasta. Wystarczyło cztery dni, aby listy z powodu braku miejsc zostały zamknięte. Zainteresowanie imprezą przerosło wszelkie oczekiwania - do udziału w rozgrywkach zgłosiło się aż 13 drużyn, z których każda liczyła po 7 zawodników. Swoje reprezentacje wystawili - Ochotnicza Straż Pożarna Sławków, Komenda Powiatowa Policji z Będzina, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Baranowskiego, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, Miejski Klub Sportowy Sławków, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Sławków, Samorządowcy i Radni, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, Ministranci i Lektorzy, Chór Parafialny i oczywiście Rycerze Kolumba.

Rozgrywki rozpoczęły się punktualnie o godzinie 13:00 Hymnem Państwowym i powitaniem wszystkich zawodników i kibiców, którzy bardzo licznie zgromadzili się w tym dniu na trybunach hali sportowej - przybyło kilkaset osób, które wypełniły halę po brzegi!!!
Z uwagi na dużą liczbę drużyn rozgrywki zostały podzielone na dwie grupy pucharowe, w których każda drużyna grała do dwóch przegranych meczów. W grupie A zdobywcami pierwszego miejsca zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławkowie, którzy w mistrzowski sposób pokonali w finale drużynę nauczycieli, również ze Szkoły Podstawowej! W grupie B bezapelacyjnie zwyciężyła drużyna Policji, która pokonała w finale nauczycieli Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, a trzecie miejsce przypadło drużynie TKKF. Każda zwycięska drużyna otrzymała piękne puchary, ufundowane przez Księdza Wojciecha Kowalskiego, proboszcza ze Sławkowa, ale i także kapelana Rycerzy Kolumba.

W Turnieju przyznano także trzy inne puchary - puchary dla najlepszego piłkarza i za waleczność trafiły do uczniów Szkoły Podstawowej, a dla najlepszego bramkarza, decyzją zdecydowanej większości kibiców, w ręce Pana Piotra Paduszyńskiego z OSP Sławków. Jednak żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami - każdy zawodnik otrzymał nagrody niespodzianki, a najlepsi sprzęt komputerowy. Także spośród kibiców rozlosowano ponad 50 nagród niespodzianek (m. in. sprzęt sportowy, odzież sportową, sprzęt komputerowy, książki i albumy), a dla najlepiej dopingującej swych zawodników grupie kibiców (uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej) przyznano słodkie upominki.

Na zakończenie Wielki Rycerz podziękował wszystkim uczestnikom i kibicom za udział w tym wspaniałym wydarzeniu, a także wyraził nadzieję, że podobne imprezy będą organizowane także w przyszłych latach.