Aktualności

Obraz Matki Bożej z Guadalupe już w Sosnowcu

14 kwietnia 2012 roku w kościele p.w. Podwyższenia Świętego Krzyża na Środuli ceremonią powitania z udziałem Stanisława Dziwińskiego, Koordynatora działań dot. peregrynacji oraz Dariusza Kosińskiego, Delegata Rejonowego rozpoczęła się peregrynacja cudownego Obrazu Matki Bożej z Guadalupe w Sosnowcu. Obraz przywitał Sławomir Korczyński, Wielki Rycerz Rady Sosnowieckiej, mówiąc m.in: "Najświętsza Mario Panno z Guadalupe, Matko Ameryki, witamy Cię na ziemi zagłębiowskiej, witamy Cię w Sosnowcu. Dziewico Święta, witam Cię w imieniu Rycerzy Kolumba, duchowieństwa oraz mieszkańców naszego miasta".

O godz. 18.00 odbyła się uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. Witold Januś SCJ, proboszcz parafii Podwyższenia Świętego Krzyża i jednocześnie kapelan Rady. W pięknej homilii przybliżył wiernym historię objawienia Matki Boskiej w Guadalupe w Meksyku. Po Mszy odbyło się modlitewne czuwanie przy cudownym Obrazie.

Pierwszy dzień pobytu MB z Guadalupe zakończył Apel Jasnogórski.

Przez kolejne dni można spotkać się modlitewnie z Matką Boską z Guadalupe w świątyni na Środuli. W środę i czwartek (18 - 19 kwietnia) obraz przebywa w parafii św. Rafała Kalinowskiego, po czym powraca do parafii p.w. Podwyższenia Świętego Krzyża, skąd przekazany zostanie Rycerzom Kolumba z Rady w Dąbrowie Górniczej - Ząbkowicach.