Aktualności

Euforia po zwycięstwie starachowickich Rycerzy Rady 14023

W minioną środę 25 kwietnia 2012r. w Parafii M.B.N.P. w Starachowicach rozegrano zawody w tenisie stołowym pomiędzy drużynami Rady 14023 im. Papieża Jana II w Starachowicach i Rady 15142 im Matki Bożej Saletyńskiej  z Ostrowca Św. 

Drużynę starachowicką reprezentowali Bracia: Zenon Łodej, Janusz Skurski i Jerzy Łągiewka, natomiast w zespole z Ostrowca Św. wystąpili Bracia Włodzimierz Stec, Marcin Wojtasik i Piotr Taras. Przed rozpoczęcie meczu zarówno zawodnicy jak i widzowie wspólnie odmówili Modlitwę w intencji, aby to sportowe spotkanie przebiegało  w duchu  fair play, dało dużo radości dla ciała i ducha wszystkim uczestnikom tego sportowego wydarzenia, i stało się zaczątkiem   nowych przyjaźni.

Sportowej rywalizacji  przyglądali się Brat: Leszek Waksmundzki- Koordynator ds. Rozwoju Rycerstwa w Polsce Południowej, oraz Andrzej Wąchocki- Delegat Rejonowy DD3.     

Częste oklaski dla zawodników przeciwnych drużyn i  życzliwe, pełne serdeczności rozmowy między aktorami tego widowiska  potwierdzają tylko spełnienie się  tych wzniosłych  celów, które zaowocują  nawiązaniem  braterskiej współpracy pomiędzy Rycerzami Kolumba w Polsce.    

Faworyzowana drużyna ostrowiecka musiała tym razem  uznać wyższość starachowickich Rycerzy.

Wielce pasjonujący mecz  obfitujący w zagrania, których nie powstydziliby się zawodnicy ligi zawodowej, zakończył się ostatecznie wynikiem  8;1 dla Starachowiczan.

Zarówno wynik meczu, ale przede wszystkim wspaniała i skuteczna gra Starachowiczan nagradzana rzęsistymi oklaskami, wywołała autentyczną euforię wśród kibiców miejscowej drużyny.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zawodów podając wzajemnie dłoń  przekazali sobie znak pokoju i obietnicę rozegrania w najbliższym czasie spotkania rewanżowego. W najbliższym czasie również w Starachowicach dojdzie do kolejnej konfrontacji przy pingpongowym stole miejscowego  zespołu z drużyną Rady 15416 z Chmielnika.

Bóg zapłać organizatorom za wzorowe przeprowadzenie zawodów.

Leszek Kucharski
Z-ca Wielkiego Rycerza Rady 14023
im. Papieża Jana Pawła II w Starachowicach