Aktualności

Niedziela Rycerska z Matką Bożą w Nisku

W niedzielę, 28 października 2012 roku, podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 7.30 dwunastu Rycerzy Kolumba z Rady 15416 w Chmielniku i 15239 z Tarnobrzega uroczyście przekazali obraz Matki Bożej z Guadalupe na ręce ks. Kanonika Franciszka Greli, Proboszcza Parafii pw. Świętego Józefa.

W czasie uroczystości obecnym na uroczystości parafianom Rafał Tracz – Wielki Rycerz Rady 15239 i Dyrektor Stanowy ds. Rekrutacji odczytał list Najwyższego Rycerza Carla Andersona, przybliżył zgromadzonym w świątyni historię powstania Rycerzy Kolumba i działalność Zakonu oraz zapoznał z historią objawień Matki Bożej w Guadalape.

Na zakończenie Eucharystii przybyli na uroczystości wobec zgromadzonych wiernych podzielili się świadectwem dotyczącym swoich doświadczeń w Zakonie. Po świadectwach nastąpiła wspólna modlitwa do Matki Bożej z Guadalupe i oddanie czci Jej wizerunkowi przez kapłanów, służbę liturgiczną, Rycerzy Kolumba oraz wszystkich wiernych.

Obecność rycerzy w Nisku zakończyło spotkanie z Ks. Proboszczem i wspólny posiłek.

Dziękując Ks. Kanonikowi za zaproszenie ufamy, że za pośrednictwem Matki Bożej z Guadalupe społeczność Niska oraz Zakon Rycerzy Kolumba obdarzeni zostaną potrzebnymi łaskami i mężczyźni z tej społeczności wstąpią w szeregi naszego Zakonu.

Tomasz Skulski