Formacja

Matka Boże z Guadalupe w Konkatedrze Lubaczowskiej

23 listopada w Konkatedrze Lubaczowskiej, przed Obliczem Matki Bożej z Guadalupe odprawiona została Msza Św. koncelebrowana przez ponad dwudziestu Księży, której przewodniczył i kazanie wygłosił JE Czcigodny Ks. Biskup Ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Marian Rojek.

JE Ks. Biskup Ordynariusz w sobotę 10 listopada 2012 r. witał Matkę Bożą z Guadalupe na terenie Diecezji, w Katedrze Zamojskiej, zaś żegnał 23 listopada 2012 r. w Konkatedrze Lubaczowskiej.

24 listopada Obraz Matki Bożej żegna Ziemię Zamojsko-Lubaczowską i ponownie zawita do Diecezji Rzeszowskiej, do Rady Rycerzy w Sędziszowie Małopolskim.

Na zakończenie Proboszcz Parafii Konkatedralnej w Lubaczowie, Dziekan Lubaczowski, a jednocześnie Kapelan Rycerzy Kolumba, Czcigodny Ks. Kanonik Andrzej Stopyra podziękował Pasterzowi Diecezji za wspólną modlitwę, zaś na ręce Delegata Rejonowego Zakonu Rycerzy Kolumba, Brata Tomasza Wawrzkowicza złożył wyrazy wdzięczności dla Rycerzy Kolumba, za to, że Matka Boża z Guadalupe w Kopii Cudownego Obrazu mogła przez cały tydzień Peregrynować po Parafiach Ziemi Lubaczowskiej.

Następnie JE Czcigodny Ks. Biskup Marian Rojek wraz z pozostałymi Kapłanami, w modlitwie przed Obrazem dokonał Aktu Zawierzenia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Matce Bożej z Gudalupe.