Aktualności peregrynacji Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan

Peregrynacja w Wodzisławiu Śląskim

W sobotę 25 maja 2019 roku w uroczystej procesji Rycerze Kolumba wprowadzili ikonę Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan do kaplicy nowo powstałej parafii Św. Wawrzyńca.

W imieniu parafian Matkę Bożą powitał kapelan Rady ks. prob. Stanisław Czempka. Wyraził radość i wdzięczność naszej Wspólnoty z Nawiedzenia ikony. Wielki Rycerz br. Roman Nowak powitał ikonę i przedstawił historię i symbolikę obrazu. Po przywitaniu rozpoczęła się Msza Święta, w której Rycerze Kolumba włączyli się w liturgię, czytając Słowo Boże, Modlitwę Powszechną oraz posługiwali przy jej sprawowaniu.

Przez okres peregrynacji Matki Bożej, Rycerze Kolumba w dni Krzyżowe wraz z parafianami modlili się przy krzyżu misyjnym, prowadzili nabożeństwo majowe, różaniec w intencji prześladowanych chrześcijan, odczytali litanie z liturgii chaldejskiej. Podczas Wystawienia Najświętszego Sakramentu i Adoracji Pana Jezusa modlili się wspólnie z parafianami.

Zakończenie peregrynacji nastąpiło 31 maja. Podczas uroczystej Mszy ikonę Matki Bożej pożegnał ks. prob. Stanisław, po czym obraz został wyprowadzony z kaplicy przez Rycerzy Kolumba.

Obraz przebywał też w parafii Św. Jacka w Rydułtowach i w parafii NMP Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich, gdzie są Rycerze Kolumba należący do Rady 15500 w Wodzisławiu Śl.