Aktualności peregrynacji Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan

Radomska peregrynacja

Obraz peregrynujący z inicjatywy Rycerzy Kolumba po parafiach, w których funkcjonują rycerskie rady, w dniu 19 października 2019 roku zawitał do parafii Rady 14004 na radomskim Kapturze. W asyście braci rycerzy Obraz został procesyjnie wniesiony do świątyni licznie wypełnionej przez przybyłych parafian i gości. Uroczystości powitania ikony przewodniczył proboszcz tutejszej parafii, Kapelan rady 14004, ks. kan. Wiesław Lenartowicz.

"Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej witamy szczególną ikonę Matki Bożej. Ikonę Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, która peregrynuje po parafiach naszej ojczyzny i całego świata, zachęcając nas wszystkich do wielkiej modlitwy i wielkiego świadectwa, świadectwa wiary, które musi kosztować." - powiedział.

W imieniu Rycerzy Kolumba aktu powitania dokonał były Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce brat Andrzej Anasiak:

"(...) Matko Boża, Wspomożycielko Prześladowanych Chrześcijan, przychodzisz do nas w szczególnym czasie. Nigdy w historii świata, chrześcijanie nie byli prześladowani na tak wielką skalę jak to dziś dzieje się. Prześladowanie przyjmuje postać dyskryminacji w szkole i w pracy a także aktów ludobójczych.(...)"

Codziennie przez tydzień odprawiane były Msze Święte, podczas których kapłani wygłaszali konferencje na temat prześladowania chrześcijan na całym świecie. Przed Mszą Św. bracia rycerze wyświetlali krótkie filmy o chrześcijańskich męczennikach, którzy oddali życie za wiarę w różnych regionach całego świata. W czasie tych modlitw bracia rycerze przywdziewali specjalnie przygotowane na tę okazję stroje w kolorze pomarańczowym solidaryzując się w ten sposób ze współczesnymi męczennikami, którzy oddali życie za wiarę. W kościele parafialnym można było zapoznać się z wystawą banerową mówiącą o skali prześladowań chrześcijan na świecie w różnych jego zakątkach. Rycerze Kolumba zbierali także ofiary na rzecz prześladowanych chrześcijan jednocześnie rozdając obrazki z wizerunkiem peregrynującej Ikony Matki Bożej, a także, przygotowane również przez nich specjalnie na tę okazję, symboliczne krzyżyki opatrzone wstążką w kolorze pomarańczowym symbolizującym męczenników, którzy oddali swoje życie nie wyrzekłszy się Chrystusa.

Msza Święta 25.10.2019 w asyście Rycerzy Kolumba zakończyła peregrynację Ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan.
Aktu pożegnania dokonał ks. kapelan Wiesław Lenartowicz wraz z braćmi rycerzami.