Aktualności peregrynacji Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan

Matka Boża w Zaleszanach

„Matko Boża Wspomożycielko Prześladowanych Chrześcijan, witamy Cię w naszej Parafii, w tym szczególnym wizerunku. Powierzamy Ci całą rodzinę parafialną, wszystkie grupy i wspólnoty parafialne, a szczególnie Rycerzy Kolumba i naszych Duszpasterzy.”

Tymi słowami rozpoczął powitanie Ikony Matki Bożej Wspomożycielki Ks. Proboszcz – Kapelan Rycerzy Kolumba - Okrągły Stół Parafii Zaleszany - należący do Rady 15239 w Tarnobrzegu im. Bł. Męczennika Ks. Jerzego Popiełuszki. Matka Boża dotarła do naszej parafii Świętego Mikołaja 24 czerwca 2020 r. w asyście braci Rycerzy Kolumba z parafii Chrystusa Króla w Tarnobrzegu, którym dziękujemy serdecznie za przekazanie Ikony.

Po uroczystej Mszy Świętej była adoracja, w czasie której modliliśmy się za prześladowanych chrześcijan i wszystkich doznających ucisku.

Matka Boża w ikonie Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan przebywała w naszej parafii przez dwie doby, które wypełnione były modlitwą i czuwaniem. W czasie peregrynacji odprawionych zostało pięć mszy świętych, a czuwania były rozłożone w ciągu całego dnia, tak aby umożliwić wszystkim modlitwę w intencji prześladowanych. Modliliśmy się rozważając Tajemnice Różańca, Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Stacje Drogi Krzyżowej za prześladowanych Chrześcijan.

Modlitewna ofensywa, którą podjęliśmy w obronie cierpiących za wiarę, była ukierunkowana, aby obudzić nasze uśpione sumienia i przynieść owoce miłości, pokoju, jedności w naszych rodzinach i w każdym z nas.

Peregrynacji Ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan towarzyszyła wystawa ukazująca ogrom prześladowań, którym poddawani są wyznawcy Chrystusa na całym świecie.

W piątkowe popołudnie 26 czerwca 2020 r., Matkę Bożą Wspomożycielkę Prześladowanych Chrześcijan pożegnaliśmy po uroczystej Mszy Świętej i wyruszyła w drogę do parafii Pniów.

Rycerze Kolumba Parafii Zaleszany