Peregrynacja Obrazu Świętej Rodziny

Peregrynacja obrazu Świętej Rodziny w Tarnowie

19 grudnia 2015 roku rozpoczęła się peregrynacja obrazu Św. Rodziny w Radzie Rycerzy Kolumba nr 16100 im. bł. ks. Bronisława Markiewicza przy Wydziale Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Peregrynacja potrwa dwa tygodnie, do dnia 2 stycznia 2016.

Obraz został przywieziony przez Braci Rycerzy z Rady nr 15915, im. Ojca Świętego Jana Pawła II z parafii bł. Karoliny w Tarnowie do parafii katedralnej, przy której została utworzona Rada nr 16100 i powitany przez liczną rzeszę Braci Rycerzy z Rady nr 16100. Ceremonii powitania przewodniczył ks. prałat Adam Nita, proboszcz parafii katedralnej i zarazem Rycerz Rady nr 16100.

Na ceremonię powitania złożyły się: modlitwa Różańcowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia, oraz Msza Św., której przewodniczył ks. Marcin Raś, senior wikariuszy katedralnych. W czasie tejże Mszy Św. do obecnych rycerzy i zgromadzonych parafian zostały skierowane słowa zachęty, by zechcieli jak najlepiej wykorzystać czas peregrynacji.

Matce Bożej polecamy jako rycerze różne sprawy, a przede wszystkim to co stanowi ważny wymiar naszego działania tzn. trzeźwość naszego narodu i przemianę życia potrzebną osobom uzależnionym. Powyższe intencje będą przedstawiane Matce Bożej przed obrazem Św. Rodziny przez Braci Rycerzy z Rady nr 16100 w modlitwie Różańcowej, która będzie odmawiana codziennie przez cały okres nawiedzenia.

Obraz Św. Rodziny zostanie przekazany przez Braci Rycerzy z Rady nr 16100 dnia 2 stycznia 2016 r. do Braci z Rady nr 16181, im. Św. Faustyny przy parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie.