Peregrynacja relikwii św. Brata Alberta

Peregrynacja w Sędziszowie Małopolskim

W dniach 18-25 marca 2017 r. w Parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim odbyła się uroczystość peregrynacja relikwii Świętego i obrazów "Ecce Homo" oraz Brata Alberta.

Wydarzenie to stanowiło element obchodów Roku św. Brata Alberta i organizowane jest przez Rycerzy Kolumba oraz siostry albertynki.

Społeczność lokalna z naszej parafii oraz wspólnoty licznie wzięły udział w tak doniosłej uroczystości. Słowem, doświadczeniem o posłudze podzielił się brat Paweł - albertyn z Krakowa, który zaproszony był specjalnie na to wydarzenie. Odbyła się również w czasie peregrynacji Msza o uzdrowienie i uwolnienie celebrowana przez ks. Krzysztofa Kołodziejczyka, byłego katechety z naszej parafii.

Marek Pająk - Wielki Rycerz Rady 15561 w Sędziszowie Małopolskim