Peregrynacja relikwii św. Brata Alberta

Relikwie św. Brata Alberta oraz obrazy „Ecce Homo” i portret Świętego w Ciechocinku

22 lipca 2017 roku przybyły do Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinka relikwie św. Brata Alberta oraz obrazy „Ecce Homo” i portret Świętego. Mszę św. na powitanie relikwii w Ciechocinku sprawował ks. prał. Grzegorz Karolak KofC, dziekan nieszawski i proboszcz ciechociński. Na tej uroczystości była obecna młodzież ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Szymonówka” Fundacji im. Brata Alberta w Nieszawie. Rycerze codziennie adorowali relikwie na Mszach świętych o 18.

W dniach 2-4 sierpnia relikwie i obrazy zostały przeniesione do Parafii Serca Pana Jezusa w Brudnowie, w dekanacie nieszawskim, dzięki sołtysowi gminy Brudnowo Mieczysławowi Kołowrockiemu, Rycerzowi Rady w Ciechocinku. W czasie adoracja odbywała się tam Droga Krzyżowa.

W niedzielę wieczorem 6 sierpnia obrazy zostały przewiezione do Parafii Św. Barbary w Turku. Relikwie w poniedziałek na Mszy św. o 7 rano zostały pożegnane przez parafię w Ciechocinku na Mszy św. po czym odwiózł je do Turku Wielki Rycerz Eugeniusz Rakoca.

Wojciech Krzysztof Jankowski, Kronikarz Rady 16014 w Ciechocinku