Artykuły

Każdy kwalifikujący się katolicki mężczyzna powinien być Rycerzem

REKRUTUJĄC, BUDOWAĆ BRATERSTWO
Mówię przyszłym członkom, że Rycerze Kolumba wprowadzają nić koleżeństwa z innymi katolickimi mężczyznami. Wspaniale jest być częścią organizacji, która tak mocno uczestniczy w życiu Kościoła i naszej wspólnoty lokalnej. Mamy katolicką szkołę związaną z Kościołem — jesteśmy jak jedna wielka rodzina. Nasza rada wspiera mnóstwo przedsięwzięć w szkole i w parafii, jak np. pomoc dzieciom w wyjeździe do Waszyngtonu na doroczny Marsz dla Życia.

POZYSKIWAĆ KONTAKTY
Siedzę w kościele, robiąc notatki o ludziach, którzy jeszcze nie są Rycerzami, choć to trudne, bo moje dzieci lubią siedzieć z przodu. W małym mieście rekrutuje się inaczej niż w dużym. My znamy ludzi — lub ja znam kogoś, kto zna tę osobę. Często ktoś mnie przedstawia i rozmawiam z nim po mszy św. Niektórzy pewnie mnie unikają, ponieważ wiedzą, że będę mówił im o Rycerzach Kolumba! Ale każdy kwalifikujący się katolicki mężczyzna powinien być Rycerzem. To wspaniała organizacja dla tych, którzy mogą być jej częścią i dla ich rodzin.

DRUŻYNA
Mamy ligę gry w kręgle Rycerzy Kolumba, która jest świetna. Mamy osiem drużyn po pięciu katolickich mężczyzn, którzy grają w każdy środowy wieczór. To doskonałe narzędzie rekrutacyjne. Masz ochotę wyjść i zagrać z facetami? No jasne! Wstąp do Rycerzy Kolumba!

SPRAWA RODZINNA
W głębszym sensie to pomaga każdemu. Pomaga twojej rodzinie. Jest bardzo ważne, żeby katolicki mężczyzna był duchowym liderem w swoim domu i uczył dzieci, jak się modlić, jak być wdzięcznym za wszystko, co mają. Modlimy się codziennie wieczorem z dziećmi. Mój syn ma 4 lata, a zna Skład Apostolski. Kiedy byłem Wielkim Rycerzem, zabrałem moją córkę na kilka żywych różańców. Chciała nauczyć się modlitw i wciąż modlimy się nimi co wieczór.