Artykuły

Lipiec 2021

31.07.

Do Tarnowa przybyły relikwie i obraz założyciela Rycerzy Kolumba bł. księdza Michaela McGivneya. Bracia z parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy na czele z kapelanem ks. prał. J. Doboszem przekazali relikwie i obraz do parafii św. Jana Pawła II i bł. Karoliny Kóżki. Kapelan ks. .prałat  S. Dutka wraz z przedstawicielami Rady Lokalnej działającej przy tej parafii przyjęli  relikwie i obraz naszego założyciela.

27.07.

Rycerze z Rady 17316 Im. Św. Michała Archaniola z Łeby licznie uczestniczyli w mszy św. odpustowej ku czci św. JAKUBA. Swoją obecność w odpuście, poprzedzili, biorąc udział w pielgrzymce szlakiem jakubowym.

Kapelan Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce - Metropolita Częstochowski ks. abp Wacław Depo oraz były współ kapelan Stanowy obecnie kapelan Rady 14000 z Krakowa ks. prof. Tomasz Kraj z wizytą połączona z odpoczynkiem na Podhalu. Podczas spotkania szczegółowo omówiona została rola papieża Jana Pawła II w dziele wejścia Rycerzy Kolumba do Polski. To nie kto inny jak Jan Paweł II nazwał Rycerzy Kolumba ,,silnym prawym ramieniem Kościoła". I tak nim jesteśmy. Innymi słowy: nie tylko wspomagamy Kościół finansowo, ale poświęcamy mu olbrzymią ilość naszego wolnego czasu i energii, po to, by rzeczywiście żyć wiarą katolicką. Przykładamy wielką wagę do modlitwy i uczestnictwa w liturgii.
Ojciec Święty osobiście znał Carla Andersona — doradcę dwóch prezydentów Stanów Zjednoczonych, członka albo konsultora różnych dykasterii watykańskich, m.in. Papieskiej Rady ds. Rodziny i Papieskiej Akademii Życia. Ta znajomość jak twierdzą świadkowie miała również decydujący wpływ na poparcie Papieża dla idei powstania Zakonu w Polsce.
 
Rada Rycerzy Kolumba 15500 Wodzisław Śląski przeprowadziła konserwację dzwonnicy i kiosku parafialnego w parafii św. Wawrzyńca.

Rycerze Kolumba z Rady 14004 po raz XXI zapraszają serdecznie na Męski Różaniec w Radomiu. "Zabierz syna, nie zapomnij o Ojcu", który odbędzie się 01.08.2021 (niedziela) godzina 15:00​ w parafii pw. Pawła Apostoła ul. Ks. Piotra Skargi 9 (Janiszpol).

26.07.

Bracia z Rady Lokalnej 15268 Rzeszów wraz ze swoim kapelanem zorganizowali pielgrzymkę do miejsca internowania Kard. Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. W kaplicy kapelan odprawił mszę świętą, na zakończenie odbyła się modlitwa ponownego zawierzenia ojczyzny i rodzin.
Siostra Nazarentanka przedstawiła rys historyczny przyszłego błogosławionego kardynała. Następnie pielgrzymi w grupie 45 osób, udali się malowniczą bieszczadzką trasa do Myczkowiec, ośrodka Caritasu. Przy ognisku, modlitwie w miejscowym kościele, wypoczywali, zwiedzając :ogród biblijny, mini zoo, orz miniatury Kościołów i cerkwi.
Bracia uczestniczyli z rodzinami i zaproszonymi do pielgrzymki parafianami. W czasie przejazdu kierownik pielgrzymki brat Stanisław, zaproszonym pielgrzymom przedstawił skrótowo historię wręczył foldery, obrazki z wizerunkami bł. ks. McGivneya, Matki Bożej Prześladowanych Chrześcijan, ponadto informację na kartach Jestem Rycerzem.
 
Rycerze Kolumba z Rady 17607 w Jastrowiu (pow. złotowski) zapewnili transport łóżka rehabilitacyjnego dla wychowanka domu dziecka, który połamał sobie obie nogi.
Bracia wnieśli i ustawili łóżko do wskazanego pomieszczenia.

Rycerze Kolumba z Rady 15420 z Kozienic wzięli udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod hospicjum w Kociołkach koło Kozienic. Uroczystość poprzedziła Msza Św. w Kościele Pw. Św. Krzyża w Kozienicach, której przewodniczył J. E. Ks. Biskup Marek Solarczyk Ordynariusz Diecezji Radomskiej wraz z Ks. Kan. K. Chojnackim Proboszczem Parafii pw. Św. Krzyża i Dziekanem Dekanatu Kozienickiego Proboszczem Parafii Św. Rodziny w Kozienicach oraz Kapelanami Rady Rycerzy z Kozienic księżmi Wikariuszami. Pod koniec Mszy Św. Stowarzyszenie "Hospicjum imienia Matki Kazimiery Gruszczyńskiej" wraz z Kapelanem Hospicjum i Pomocniczym Kapelanem Rady Rycerzy Kolumba Ks. Tomaszem Pastuszką uhonorowali przybyłego Zacnego Gościa J. E. Ks. Bp Marka Solarczyka pamiątką "Hospicyjnym sercem",  które otrzymują przyjaciele hospicjum. Po Mszy Św. uczestnicy pojechali do byłej szkoły podstawowej w miejscowości Kociołki, gdzie odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.

Rycerze Kolumba z Rady 14428 w Gilowicach (pow. żywiecki), uczestniczyli w odpuście Św. Anny. Bracia uczestniczyli podczas Eucharystii jako obsługa liturgiczna, a także asystują w procesji kapłanowi z Najświętszym Sakramentem

25.07.

Rycerze Kolumba z Rady 16031 z Działoszyna współorganizowali festyn rodzinny dla zdrowia, badania oraz szczepienia na CoViD-19. To bardzo cenna inicjatywa dla lokalnej społeczności.

Bracia Rycerze z Rady nr 15947 w Miliczu kwestowali na rzecz poszkodowanych w powodziach w Niemczech, Belgii i w Polsce, po Mszach Świętych o godzinie 7:00, 18:00 i 20:00 w kościele św. Andrzeja Boboli w Miliczu.

W tym dniu zakończyła się II Rycerska, Rodzinna Pielgrzymka Rowerowa szlakiem jakubowym z Lęborka do Łeby, która odbyła się w dniu poprzedzającym odpust ku czci św. Jakuba. W czasie jazdy Bracia odmawiali modlitwę różańcową. W Łebie na zakończenie trasy rowerowej czekał na pątników z poczęstunkiem gospodarz parafii św. Jakuba ks. Dziekan, kapelan Rady 17316.

Rycerze Kolumba z Rady 14004 działający jako Okrągły Stół w Parafii Chlewiska organizują pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Staroskrzyńskiej. Bracia zapraszają wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w pielgrzymce i chcą zanieść swoje intencje i zawierzyć je Matce Boskiej Staroskrzyńskiej. Pielgrzymka rozpocznie się błogosławieństwem w kościele w Chlewiskach, a zakończy się Mszą Świętą w Sanktuarium w Skrzyńsku. Trasa liczy 21 kilometrów. Planowany wymarsz 31.07. około godziny 7 rano . Podczas marszu przewidziane są 3 lub 4 postoje, w tym jeden dłuższy na obiad, który będzie zorganizowany przez Rycerzy. Wszyscy uczestnicy pielgrzymki będą ubezpieczeni. Po Mszy Świętej na uczestników będzie czekał autokar, który odwiezie pielgrzymów do Chlewisk.

24.07.

W parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy, przy której istnieje pierwsza w diecezji tarnowskiej Rada Rycerzy Kolumba, rozpoczęła się peregrynacja obrazu i relikwii bł. ks. Michaela McGivney’a, które przekazali Rycerze z Tuszowa Narodowego.

Rycerze Kolumba z Łeby z Rady 17316 im św. Michała Archanioła wzięli udziału w II Rodzinnej Pielgrzymce Rowerowej z Lęborka do Łeby. Trasa przebiegła pomorskim odcinkiem Camino - czyli Drogi św. Jakuba do Santiago de Compostella. Pielgrzymka ta rozpoczęła się na placu przy kościele Św. Jakuba w Łebie o godzinie 12:00.

Kolejny etap peregrynacji relikwii bł. ks. Michaela McGivney’a rozpoczął się w Wejherowie. Rycerze Kolumba z Rady 15708 podczas Mszy Św. w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej rozpoczęli kult relikwii założyciela wspólnoty Rycerzy Kolumba.

22.07.

W parafii św. Wojciecha w Prabutach trwa peregrynacja relikwii bł. Michaela McGivney’a, założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba.

Rycerze Kolumba z Rady nr 15281 ze Skarżyska Kamiennej ufundowali ławki na zewnątrz kościoła parafialnego. Bracia z własnej inicjatywy za pozyskane środki finansowe zakupioli materiał: deski, lakiery, śruby i poświęcić swój czas na ich wykonanie. W pracach zaangażowani byli nie tylko mężczyźni, również pomogła w pracach żona jednego z Braci, a podczas montażu ławek kapelan rady ksiądz Marian Czajkowski.

Wprowadzenie relikwii bł. ks. Michaela McGivney'a do kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym przez Braci Rycerzy jest ostatnim etapem peregrynacji relikwii po diecezji sandomierskiej. W sobotę relikwie zostaną przekazane do diecezji tarnowskiej.

Rycerze Kolumba z Rady 15759 działający przy parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli zorganizowali i poprowadzili Różaniec Mężczyzn. Wspólną intencją modlitwy była Jedność w Rodzinach. Rycerze nie zapomnieli o bracie w rycerstwie - Radcy Stanowym Stanisławie. Modlili się o łaskę zdrowia dla niego i aby Opatrzność Boża nad Nim czuwała.

19.07.

Z Radomia wyruszyła piesza pielgrzymka Rycerzy Kolumba z Rady 14004 do sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Koronka do Bożego miłosierdzia i błogosławieństwie Pasterza Bp. Marka Solarczyka rozpoczęła się piesza pielgrzymkę z Radomia przez Niepokalanów do Gietrzwałdu w intencji ojczyzny i kościoła w Polsce. Przed Braćmi planowana trasa do przebycia to 330 km.

Tego dnia odbyło się przekazanie darów  zebranych w  czasie peregrynacji relikwii Błogosławionego ks. Michaela  McGiwney,a przez Rycerzy Kolumba z Rady 17542, parafii Św. Stanisława w Chmielowie,  Podwyższenia Krzyża Św. oraz Matki Bożej  Królowej Polski w Nowej Dębie do MOPS celem rozdzielenia ich pomiędzy potrzebujące rodziny z tutejszej gminy.

18.07.

Tego dnia TVP3 Gdańsk w Magazynie Katolickim "Droga" wyemitowała relację z peregrynacji relikwii założyciela Rycerzy Kolumba błogosławionego ks. Michaela McGivney’a.

Rycerze Kolumba z Rady 15420 z Kozienic wzięli udział w Kościele Pw. Św. Krzyża w Kozienicach w wieczornej Eucharystii, którą odprawił i Homilię wygłosił Kapelan Rady Ks. Wiesław Janowski podczas Mszy Św. Bracia Rycerze pełnili Służbę liturgiczną, a następnie po jej zakończeniu przeszli pod Pomnik Świętego Jana Pawła II na placu kościelnym gdzie po raz piąty odbył się "Męski Różaniec" w Kozienicach zorganizowany przez Radę Rycerzy Kolumba z Kozienic w którym wzięli udział: Bracia Rycerze z Kozienic, Księża z parafii Pw. Św. Krzyża na czele z Kapelanami Rady Proboszczem Ks. Kan. Kazimierzem Chojnackim i Ks. Wiesławem Janowskim,  mężczyźni i kobiety oraz parafialne grupy modlitewne. Modlitwę ofiarowali Bogu przez ręce Matki Bożej w intencji o ustanie pandemii koronawirusa, naszej Ojczyzny i Kościoła.

17.07.

Rycerze Kolumba z Czeladzi pod honorowy patronatem Burmistrza Miasta Czeladź zorganizowali rajd rowerowy pod hasłem „Kręcimy Kilometry dla Oliwki”. Trasa rajdu wiodła po czeladzkich ścieżkach rowerowych przebiegających obok  tutejszych parafii: św. Mateusza, Wojciecha oraz Stanisława BM. Przy każdej z parafii trzeba było zebrać pieczątkę potwierdzającą pokonanie danej trasy. Na zakończenie rajdu, wśród wszystkich uczestników z kompletem pieczątek zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody. Również na mecie będzie można było nabyć słodkie wypieki, a przy okazji dodatkowo tym gestem wspomóc zbiórkę.  Zebrane środki finansowe w kwocie 1160 zł trafią na rehabilitację dla małej Oliwki chorej na SMA.

16.07.

Rycerze Kolumba z Rady 15249 wzięli udział w uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej w miejscu, gdzie znajdował się obóz dla ludności żydowskiej w byłej fabryce Schoena w Sosnowcu. Msza Święta została odprawiona z inicjatywy Braci rycerzy w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Sosnowcu w intencji więźniów obozu, Rycerzy Kolumba i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

15.07.

Trzej kapłani diecezji pelplińskiej oraz osoba świecka 14 lipca dotarli do Rzymu, kończąc Pielgrzymkę Rowerową rozpoczętą 28 czerwca w Pelplinie (północna Polska). Wśród nich kapelan Rycerzy Kolumba z Chojnic ks. dr Janusz Chyła.

Na zakończenie roku bratniego 2020/2021 Rycerze Kolumba z Rady 15216 wybrali się wraz z rodzinami w Bieszczady. Podczas 4-dniowej przygody bracia wraz z kapelanem rady ks. Gabrielem Marciniakiem proboszczem parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu przebyli szlakami: Połoniny Wetlińskiej, Kalwarii Pacławskiej, Soliny, Parku Miniatur i Cerkwi w Myczkowcach.

14.07.

17 lipca w rynku w Czeladzi wystartuje Charytatywny Rajd Rowerowy pod nazwą: "Kręcimy kilometry dla Oliwki". Organizatorem imprezy jest MOSiR Czeladź oraz Rada 15523 Rycerzy Kolumba, która objęta została honorowym patronatem Burmistrza Miasta Czeladź.  Celem rajdu jest zbiórka pieniędzy na rehabilitację Oliwki Hyla chorej na SMA.

W najbliższą niedzielę 18 lipca po Mszy Św. wieczornej w Parafii pw. Św. Krzyża w Kozienicach ok. godz. 18:45 przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II na placu kościelnym odbędzie się po raz piąty " Męski Różaniec" organizowany przez Radę Rycerzy Kolumba 15420 w Kozienicach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: mężczyzn, kobiety, młodzież, dzieci. Modlitwę ofiarujemy Bogu przez ręce Matki Bożej w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła.

13.07.

Tego dnia Rada 17327 zaprosiła do wspólnej modlitwy wszystkich parafian, Braci Rycerzy wraz z małżonkami. Mszę Św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, i homilię okolicznościową dla małżonków i gości przewodniczył Zacny Kapelan Rady i proboszcz parafii O Damian. Po Eucharystii odbyło się spotkanie przy kawie i herbacie. Następnie wspólna Randka małżeńska w blasku świec i pięknych śpiewów z modlitwą różańcową w procesji Fatimskiej zakończona Apelem Jasnogórskim przy figurze Matki Bożej Fatimskiej w Józefowie.

W dniu rocznicy ślubu Św. Zelii i Ludwika Martin Rycerze Kolumba z Rady 15500 Wodzisław Śląski zaprosili małżonków z parafii św. św. Wawrzyńca na mszę świętą z okazji Dnia Męża i Żony. Podczas mszy zostały odnowione przyrzeczenie małżeńskie, a na koniec mszy świętej kapelan rady ksiądz proboszcz pobłogosławił pary małżeńskie relikwiami św. św. Zelii i Ludwika Martin - rodziców Św. Teresy od dzieciątka Jezus.

W tym właśnie dniu Rycerze Kolumba  Rada 14004 w Radomiu zaprosiła wszystkie małżeństwa do wspólnej modlitwy za małżonków. Eucharystii przewodniczył kapelan Rady ks. kan. Wiesław  Lenartowicz. Głosząc homilię przypomniał definicję oraz znaczenie sakramentu a także zachęcił do przypomnienia sobie dnia w którym pary wypowiedziały sobie słowa przysięgi małżeńskiej. Po Mszy Św. zebrani małżonkowie odmówili Litanię do św. św. Zelii i Ludwika Martin, a następnie ustawili się parami naprzeciw siebie wzdłuż świątyni, aby ponowić słowa przysięgi małżeńskiej. Na koniec uroczystości, każda para małżonków, została pobłogosławiona Najświętszym Sakramentem. Po tej uroczystości odbyło się spotkanie integracyjne w restauracji włoskiej w Radomiu.

W całej Polsce Rycerze Kolumba obchodzili „Dzień Męża i Żony”, który przypada w rocznicę ślubu Św. Zelii i Ludwika Martin – rodziców Św. Tereski od Dzieciątka Jezus. Rycerze zaprosili małżonków do radosnego wspominania dnia, w którym przyrzekli sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.

Gościem Wielkopolskiego Popołudnia w Radio Poznań był przedstawiciel inicjatorów ustanowienia Światowego Dnia Męża i Żony, delegat stanowy Zakonu Rycerzy Kolumba Krzysztof Zuba.

W Bazylice Trójcy Świętej w Krośnie w trakcie mszy świętej o 18:00 zostali wprowadzeni na urząd funkcjonariusze Rady 17051. Ceremonię przeprowadził zacny Delegat Rejonowy Andrzej Kozioł DD42 wraz z kapelanem rady ks. prał. dr Andrzejem Chmurą.

12.07.

W Chojnicach odbyła się Konferencja dla małżeństw na Dzień Męża i Żony. Dlaczego tak ważny jest sakrament małżeństwa? Przecież świat ceni wolność, a miłość może kwitnąć bez potwierdzenia formalnego. Jak pomóc małżonkom w pogłębianiu swojej miłości i radzeniu sobie z codziennymi problemami? Na te i inne pytania odpowiada ks. dr Janusz Chyła proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach, kapelan Rady lokalnej Rycerzy Kolumba.

Na Jasnej Górze odbyła się coroczna Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Rycerzy Kolumba reprezentowali Delegat Stanowy Krzysztof Zuba z małżonką oraz Radca Stanowy Stanisław Dziwiński. Mszę Świętą odprawił i homilię wygłosił Kapelan Stanowy Abp Wacław Depo.

Rycerze Kolumba z Rady 14003 w Łomży zorganizowali i przeprowadzili półkolonie dla  dzieci  z  parafii, w których brało udział  25 dzieci.

11.07.

11 lipca to dzień upamiętniający okres mordu na obywatelach polskich dokonany przez Ukraińców na ziemiach wołyńskich. To już 78 rocznica, ale pamiętamy i pamiętać trzeba, aby co roku oddać hołd tym, którzy zostali zamordowani dlatego, że byli Polakami. To były kobiety, dzieci, mężczyźni, nie oszczędzono kapłanów i sióstr zakonnych. Rycerze Kolumba ze Stalowej Woli razem ze swoimi parafianami Św. Jana Pawła II, pod przewodnictwem kapelana ks. proboszcza Marcina Hanusa, jak co roku spotkali się pod Krzyżem Wołyńskim, aby pomodlić się za pomordowanych, złożyć wieniec i zapalić znicze. Krzyż i tablicę upamiętniającą mord wołyński został zainstalowany kilka lat wcześniej przez Rycerzy Kolumba z Rady Lokalnej 15759 ze Stalowej Woli.

Rycerze Kolumba z Rady 15267 z Tomaszowa Lubelskiego przeprowadzili Niedzielą Rycerską w parafii Łaszczówka. Po Eucharystii zostały rozdane ulotki informacyjne o działalności naszego zakonu i jednocześnie została przeprowadzona zbiórka funduszy na remont kaplicy Św. Wojciecha. Bracia serdecznie dziękują księdzu proboszczowi Jarosławowi za możliwość przeprowadzenia Niedzieli Rycerskiej w kościołach w: Łaszczówce, Rudzie Wołoskiej oraz w Przeorsku.

Rycerze ze Skorzeszyc ofiarnie pracowali przy budowie zabudowy kontenera na śmieci na parafialnym cmentarzu.

10.07.

Rada Rycerzy Kolumba z Nowej Dęby gościła relikwie błogosławionego ks. Michaela McGivney’a. Peregrynacji towarzyszył obraz Błogosławionego. Peregrynacja rozpoczęła się od parafii Św. Stanisława w Chmielowiec następnie Bracia odwieźli relikwii do parafii Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie po dwudniowym pobycie Rycerze odwieźli relikwie do Zaleszan. W czasie Peregrynacji były zbierane dary dla potrzebujących.

Bracia rycerze z Rady 17617 w Jadachach rozpoczęli w parafii Świętego Maksymiliana Marii Kolbego Peregrynacje Relikwii i Obrazu Błogosławionego księdza Michaela McGivneya - założyciela Rycerzy Kolumba.

08.07.

Trwają prace konserwatorskie w kaplicy Św. Wojciecha. Tomaszowscy Rycerze Kolumba z Rady 15267 nie próżnują. W planie jest zamontowanie napędu elektrycznego dzwonu, wymiana okien, docieplenie i odnowa elewacji, oraz remont dachu.

05.07.

W Radzie 16014 im św. Jana Pawła II w Ciechocinku odbyło się Ceremonia Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa podczas której przyjęto trzech nowych Braci, połączonej z awansami i wprowadzenie nowych funkcjonariuszy na urząd.

W sanktuarium Królowej Podhala w Ludźmierzu w organizację Podhalańskiego Dnia Chorych zaangażowali się Rycerze Kolumba z Rady 14001. Wszystkich zgromadzonych pozdrowił ks. Jerzy Filek, kustosz sanktuarium. Chorzy mogli również skorzystać z sakramentu pojednania i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Rycerze Kolumba z Rady 14004 po raz dwudziesty poprowadzili Męski Różaniec, pod hasłem "Zabierz syna, nie zapomnij o Ojcu", który odbył się w parafii pw. Chrystusa Króla w Radomiu. Różaniec rozpoczął się Mszą Św. pod przewodnictwem ks. kan. Wiesława Lenartowicza, proboszcza parafii pw. MB Częstochowskiej, oraz kapelana Rycerzy Kolumba, który podczas Eucharystii modlił się w intencji obecnych w świątyni. W czasie mszy pod obrazem naszego założyciela bł. Michaela McGivey’a został umieszczony koszyk do którego uczestnicy mogli składać swoje własne intencje. Podczas modlitwy różańcowej zostały one odczytane i powierzone Matce Bożej.

04.07.

W parafii MB Fatimskiej we Włocławku podczas porannej Mszy Św. uczestniczył Delegat Stanowy Krzysztof Zuba wraz ze swoją małżonką i synem. Na koniec Eucharystii Brat Krzysztof przybliżył parafianom działalność Rycerzy Kolumba i Program Odnowy Parafii i Rodziny.

Rycerze Kolumba parafia MB Fatimskiej Włocławek z Rady 17327 zaangażowali się podczas koncertu pieśni patriotycznych dla „ Stowarzyszenia Przyjazna Wieś” z Józefowa, w przygotowaniu koncertu pt.” Rozśpiewana Niepodległa.

Z inicjatywy Rycerzy Kolumba, w niedzielę odbyły się zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej. Zbiórki zorganizowały rady 16973 w Łączanach (pow. wadowicki) oraz 17730 w Wieluniu.

03.07.

Kapelan Rady 17050 z Warszawy o. Andrzej Kukła wraz z Wielkim Rycerzem przekazali rodzinie naszego zmarłego brata Dariusza bon na turnus rehabilitacyjny dla 4-letniego, autystycznego Adasia i jego mamy, ufundowany przez Radę działającą przy parafii Świętego Klemensa, oraz dzięki hojności  parafian.

Msza św. koncelebrowana w Archikatedrze Oliwskiej pod przewodnictwem Brata w rycerstwie księdza biskupa Wiesława Szlachetki, który wygłosił również homilię, rozpoczęła peregrynację relikwii założyciela wspólnoty Rycerzy Kolumba po archidiecezji gdańskiej. Po mszy świętej miała miejsce Ceremonia Stopnia Patriotycznego. Zaszczytu nadania Stopnia Patriotycznego dostąpiło ponad 50 Braci w tym ksiądz biskup.

02.07.

Dzięki wsparciu naszego Brata Andrzeja Malinowskiego oraz Fundacji Polski Korpus Pokoju Rycerze Kolumba z Rady 17050 pozyskali 8, prawie nowych wózków inwalidzkich, które zostaną przekazane przez Braci Rycerzy do hospicjum w Tarnobrzegu.

01.07.

Rycerze Kolumba przy Parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy odnawiali krzyż przed kościołem, który została zaimpregnowana i odmalowana w całości.

Adrian Pawłowski 

Koordynator Stanowy ds. PR 

Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce