Artykuły

Sierpień 2021

30.08.

Rycerze Kolumba z Rady 15239 z Tarnobrzegu przyjęła trzech nowych rycerzy w Koprzywnicy, gdzie mamy nadzieję na powstanie kolejnej Rady Lokalnej.

Bracia Rycerze z Rady 15219 w Poznaniu przekazali 10 plecaków szkolnych z wyposażeniem do szkoły dla potrzebujących dzieci.

29.08.

W parafii św. Wojciecha w Koszalinie odbył się festyn parafialny współorganizowany przez Rycerzy Kolumba z Rady 16259. Oprócz przygotowania całego zaplecza, również w części kulinarnego, Rycerze zaangażowali się w pieczenie ciast i w przygotowanie wielu produktów typu swojskie masło, dżemy i konfitury.

W Częstochowie w wigilię uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej, w duchu wdzięczności za obecność Ikony Jasnogórskiej w dziejach miasta i Kościoła w nieszporach i procesji uczestniczyli  Rycerze Kolumba z całej Polski. Homilię podczas nieszporów maryjnych w archikatedrze Świętej Rodziny poprowadził abp Wacław Depo, metropolita częstochowski oraz Kapelan Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce. W drodze na Jasną Górę uczestnicy procesji maryjnej rozważali tajemnice chwalebne Różańca i wsłuchiwali się w słowa pierwszego biskupa częstochowskiego Teodora Kubiny w 70. rocznicę jego śmierci oraz przypominali sobie historię diecezji, a także modlili się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Rycerze Kolumba Rada 15708 z Wejherowa i z Gowina Rada 17533 przeprowadzili zbiórkę na rzecz chorej 5-letniej Matyldy chorej na ostrą białaczką limfoblastyczną. W trakcie zbiórki Bracia wraz z małżonkami z upieczonych 89 blach ciasta przygotowano 854 pojemników z ciastami oraz 50 pojemników swojskiego smalcu do których był mały chlebek, też własnego wypieku. Bracia podczas zbiórki zebrali kwotę 12,500 zł.

W Skorzeszycach (diecezja kielecka) odbyło się weekendowe spotkanie Wielkich Rycerzy i Delegatów Rejonowych, na które przybyło niemal 90 Rycerzy z różnych miejsc Polski. Wydarzenie miało charakter szkoleniowy, organizacyjny i formacyjny.

Rycerze Kolumba Rady 15267 Tomaszów Lubelski zapraszają na V Nocną Pielgrzymkę Różańcową z Tomaszowa Lubelskiego do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie. Część pozyskanych środków ze składki pielgrzymkowej zostanie przekazana przez Braci na remont Kaplicy św. Wojciecha w Tomaszowie Lubelskim.

W Skorzeszycach (diecezja kielecka) zakończyło się weekendowe spotkanie Wielkich Rycerzy i Delegatów Rejonowych głównie z Polski południowej z Radą Stanową.

28.08.

Tego dnia w telewizji TVP3 został nadany program o Rycerzach Kolumba (w ramach serii „DOBRE HISTORIE”). W programie można było usłyszeć odpowiedzi na pytania: Czy współcześni rycerze istnieją? A jeśli tak, co jest ich orężem?

Okrągły Stół przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Stalowej Woli wzbogacił się o kolejnych trzech braci. Dzięki aktywności i zapałowi kapelana ks. proboszcza Józefa Rainera w parafii jest już czternastu rycerzy.

Rycerze Kolumba Łeba z Rady 17316 im św. Michała Archanioła uroczyście rozpoczęli peregrynację relikwii naszego założyciela Bł. Ks. Michaela McGivney’a w Łebskich parafiach. W tym szczególnym okresie Rycerze Kolumba z Łeby oprócz codziennej adoracji na modlitwie zbierali niedzielną kwestę na rzecz wsparcia finansowego budowanego hospicjum stacjonarnego w swoim powiecie. Zebrano kwotę 2830 zł, która dzięki ofiarodawcom trafi na konto budowy hospicjum. Od środy 01.09. relikwie zostaną przeniesione do kościoła WNMP i pozostaną w Łebie do piątku.

27.08.

Trwa peregrynacja relikwii błogosławionego założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba ks. Michaela McGivney’a na Sądecczyźnie. Bracia z Rady Lokalnej 17116 w Limanowej przekazali na ręce Rycerzy z nowo powołanej Rady Lokalnej 17763 relikwie i obraz do Nowego Sącza do parafii Św. Jana Chrzciciela.

25.08.

W wigilię Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej odśpiewaniem Nieszporów Maryjnych w Archikatedrze Częstochowskiej rozpoczęły się modlitwy wieńczące Nowennę przed uroczystością. W nabożeństwie uczestniczyło duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, diecezjalne bractwa i ruchy katolickie, klerycy oraz liczni wierni w tym Rycerze Kolumba. Modlitwom przewodniczył bp Andrzej Przybylski, a homilię wygłosił metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Po nieszporach Rycerze Kolumba rejonu częstochowskiego wraz z innymi uczestnikami nabożeństwa wyruszyli procesyjnie, zgodnie z coroczną tradycją, z archikatedry na Jasną Górę niosąc obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Procesję poprowadził ks. abp Wacław Depo. W trakcie procesji Alejami Najświętszej Maryi Panny rozważane były tajemnice chwalebne różańca.

Kościół św. Jakuba w Łebie wzbogacił się o 28 ław dębowych. Dzięki zaangażowaniu i poświęconemu czasowi Braciom Rycerzom z Rady 17316 udało się przetransportować je od ofiarodawcy - kościoła przyklasztornego w Niemczech.

Bracia z Rady Lokalnej 15268 z Rzeszowa wraz ze swoim bratem ks. Bogdanem prowadzili wczoraj modlitwę różańcową na antenie radia Via Rzeszów.

W przeddzień Uroczystości NMP Częstochowskiej, 25 sierpnia, na Jasną Górę dotarli pielgrzymi 39. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Bracia z Rady 15915 wprowadzili grupę 2 Tarnowskiej Pielgrzymki niosąc podziękowania i prośby do naszej Matki.

24.08.

W Nowym Żmigrodzie (pow. jasielski) Rycerze Kolumba z Rady 17051 Krosno uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej odpustowej w dniu liturgicznego wspomnienia patrona rady bł. ks. Władysława Findysza. Mszę Św. odprawili JE ks. abp Edward Nowak, ks. bp Jan Wątroba i ks. bp Kazimierz Górny. Rycerze poprowadzili Różaniec przed mszą świętą oraz czynnie uczestniczyli w Eucharystii. - drugie czytanie, modlitwa wiernych.

Rycerze Kolumba z Rady 15915 przekazali do Domu Samotnej Matki w Tarnowie zebrane podczas peregrynacji relikwii naszego założyciela bł. Ks. Michaela McGivney’a środki pieniężne w kwocie 1650 zł oraz czajniki elektryczne.

23.08.

W programie „Polska na dzień dobry” w Telewizja Republika przedstawiciel Gildii Błogosławionego Ks. Michaela McGivney’a były Delegat Stanowy Andrzej Anasiak, opowiedział o życiu, dziele i świętości naszego Założyciela. Materiał dostępny jest na kanale YouTube Telewizja Republika.

22.08.

Rycerze Kolumba z Rady 14004 zapraszają do uczestnictwa w I Pielgrzymce Rowerowej, która wyruszy 10 września 2021r. spod Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Spędź weekend z rodziną w drodze na Jasną Górę. Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze dziękczynno – pokutnym. Wszyscy pasjonaci jazdy na rowerze są zaproszeni do pielgrzymki, gdzie wzbogacą podróż modlitwą. Celem pielgrzymki jest: ożywienie wiary, wyjednanie łask poprzez modlitwę i trud pielgrzymi, tworzenie wspólnoty między ludźmi.

Rycerze Kolumba z Rady 15520 z Brodnicy udali się z darami na Litwę i wsparli hospicjum w Wilnie.

Rycerze Kolumba z Rady 17667 uczestniczyli w VIII Pielgrzymce Czcicieli Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Mszy św. na rozpoczęcie nowenny przygotowującej do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przewodniczył JE ks. abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

W ramach realizowanego przez Rycerzy Kolumba w Polsce Programu Odnowy Parafii i Rodzin, we wrześniu Rady Lokalne włączą się w dziękczynienie za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego poprzez udział Braci Rycerzy w Mszach św. dziękczynnych oraz Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań.

21.08.

Podczas „Żeglarskiej Soboty” na zalewie Siczki w Jedlni-Letnisko ( pow. Radomski ) odbyły się VIII Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej im. ks. dra Zdzisława Domagały. W konkursie udział wzięli Bracia Rycerze z Rady 15631 im. Św. Michała Archanioła z Pionek pod przewodnictwem kapelana rady lokalnej Ks. proboszcza Roberta Kowalskiego. Bracia zajęli V miejsce.

Rada Lokalna nr 15652 w Łomży uroczyście pożegnała relikwie Bł. Ks. M. McGivney’a. Na zakończenie Rycerze Kolumba wraz z parafianami łomżyńskiej katedry uczestniczyli w mszy świętej, podczas której dokonano aktu zawierzenia oraz w Drodze Krzyżowej, którą poprowadził ks. Tomasz.

O godzinie 12.00 w Katedrze w Sosnowcu odbyła się uroczystości 100 - lecia założenia Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek. Msze Świętą celebrował Nuncjusz Apostolski w Polsce wraz z ks. bp. Kaszakiem. Siostry zaprosiły na tę uroczystości Rycerzy Kolumba z Rady 15523 z Sosnowca. O godzinie 11.00 rozpoczęła się prelekcja na temat powstania klasztoru. Braci z Sosnowca są zaangażowani w projekt dotyczący Matki Zagłębia Czcigodnej Sługi Bożej Teresy od św. Józefa, Janiny Kierocińskiej.

20.08.

W piątek pod kościołem w Wejherowie Rycerze Kolumba z Rady 15708 zorganizowali akcję oddawania krwi w Mobilnym Ambulansie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Tego dnia oddało krew 30 dawców, łącznie pobrano 8,850 ml.

19.08.

Podczas Ceremonii Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa w Domaszowicach Rycerze Kolumba z Rady 16128 przyjęli dwóch nowych braci.

18.08.

Rycerze Kolumba z Rady 17538 po wieczornej Mszy Świętej wysłuchali wykładu ks. Adama Piechowiaka, na temat "Święty Józef - wzór i przykład do naśladowania dla współczesnego mężczyzny.

17.08.

Podczas Odpustu na wrocławskim Oltaszynie wierni z parafii pw. Wniebowzięcia NMP, wraz z duchowieństwem dekanatu Wrocław-Krzyki, oraz Rycerze Kolumba zgromadzili się w ołtaszyńskim kościele, aby we wspólnocie celebrować największą uroczystość maryjną. Podczas procesji eucharystycznej Księdzu Arcybiskupowi asystowali Bracia rycerze z Wrocławia.

15.08.

Rada Lokalna nr 15652 w Łomży uroczyście pożegnała relikwie bł. Ks. M. McGivneya. Na zakończenie Rycerze Kolumba wraz z parafianami łomżyńskiej katedry uczestniczyli w mszy świętej, podczas której dokonano aktu zawierzenia oraz w Drodze Krzyżowej, którą poprowadził ks. Tomasz.

W święto WNMP - Matki Bożej Zielnej Rycerze Kolumba z Łeby uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. modląc się za Braci rycerzy i ich rodziny prosząc o wstawiennictwo NMP i Bł. Ks. Michaela McGivney’a  w czynionych dziełach.

14.08.

Rycerze Kolumba z Rady 17538 wraz z żonami wzięli czynny udział się w Pikniku Charytatywnym zorganizowanym przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Witkowie dla malutkiej Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

13.08.

Pierwsze Liturgiczne Wspomnienie założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba, bł. ks. Michaela McGivney’a Rycerze w całej Polsce uczcili udziałem w mszach świętych oraz organizując Ceremonie Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa.

Z okazji pierwszego wspomnienia liturgicznego Bł. Ks. Michaela McGivney’a w kościele Św. Klemensa Hofbauera w Warszawie została odprawiona uroczysta Eucharystia z okazjonalnym kazaniem kapelana lokalnej Rady 17050 o. Andrzeja Kukły. Po Eucharystii Bracia odmówili różaniec a następnie odbyła się procesja MB Fatimskiej.

W parafii Matki Bożej Częstochowskiej Radomscy Rycerze wraz ze swoimi Kapelanami świętowali pierwsze Liturgiczne Wspomnienie założyciela Zakonu Rycerzy Kolumab bł. Michaela McGivney'a.
Po Mszy Świętej odbyła się Ceremonia Zasad Rycerskich: Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa.
Do naszej Rady 14004 przystąpili Ks. Rafał Grzywacz a Bracia Stanisław i Jacek awansowali do pełni rycerstwa.

Pierwsze Wspomnienie Liturgiczne Bł. Ks. Michaela McGivney’a założyciela Rycerzy Kolumba w parafii MB Fatimskiej Włocławek . Bracia z Rady 17327 rozpoczęli Adoracją, Modlitwą Różańcową zakończoną Litania do Bł. Ks. Michael McGivney’a poprowadzona przez Br. Wincentego. Następnie Uroczystą Eucharystię w intencji Rady 17327 i ich rodzin sympatyków i zmarłych Braci Rycerzy, wraz z Homilią przewodniczył Zacny proboszcz i kapelan O. Damian Kosecki. Po Mszy Św. odbyła się Ceremonia Zasad Rycerskich. Przyjęto w nasze szeregi Br. JANA a awansu dostąpiło trzech Braci. Na zakończenie wspólna braterska Agapa. Uwieńczeniem dnia była procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej w kolejnej dzielnicy parafii.

12.08.

W Nowej Dębie w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego po Mszy Św. koncelebrowanej odbyło się wprowadzenie na urzędy Rycerzy Kolumba z Rady 17542. Mszy Św.  przewodniczył ks. prałat Mieczysław Wolanin. Ceremonię przeprowadził Delegat Rejonowy Jan Paduch.

Z okazji przypadającego 13 sierpnia 2021 r. pierwszego liturgicznego wspomnienia bł. ks. Michaela McGivney’a, Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce wystosował do kapłanów i Rycerzy Kolumba specjalny list. „Raz jeszcze dziękując Bogu za dar beatyfikacji księdza Michaela McGivney’a, zachęcam do modlitwy za wstawiennictwem naszego Założyciela” - napisał Krzysztof Zuba.

11.08.

W parafii św. Klemensa Hofbauera w Warszawie odbył się piknik parafialny zorganizowany w przeważającej części przez Rycerzy Kolumba z Rady 17050.

Rycerze Kolumba z Rady 16893 z Mrzezina uroczyście wprowadzili relikwie bł. ks. McGivney’a do parafii pw. Św. Aniołów Stróżów.

08.08.

Rycerze Kolumba z Rady 15420 z Kozienic po raz szósty wzięli udział w "Męskim Różańcu" w Pw. Św. Rodziny w Kozienicach, który został zorganizowany przez Braci rady lokalnej. Modlitwę różańcową poprzedziła Msza Św. o godz.18:00. Homilię wygłosił ks. Marian Rączka (Pomoc duszpasterska w Parafia Pw. Św. Rodziny ). Rozważania różańcowe przygotował i poprowadził Lektor Rady Brat Jan Gajda, który wspólnie z braćmi rycerzami oraz wikariuszem ks. Krzysztofem Wróblem, odmówili wspólnie Tajemnice Światła w intencjach: naszej Ojczyzny, aby była wierna Bogu Krzyżowi i Ewangelii, o trzeźwość w miesiącu sierpniu dla wszystkich mężczyzn, o ustanie pandemii koronawirusa, o nawrócenie dla mieszkańców Kozienic.

Rycerze Kolumba z Rady 14428 z Gilowic uczestniczyli we Mszy Świętej z okazji 30. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. o. Michała Tomaszka ( zamordowanego w miasteczku Pariacoto w Peru przez bojowników z organizacji „Świetlisty Szlak”) w kościele parafialnym w Łękawicy (pow. żywiecki) - miejscu jego urodzenia.

Rycerze Kolumba z Rady 17030 w Sierakowicach (pow. kartuski) podczas ceremonii Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa przyjęła w niedzielę w swoje szeregi 6 nowych kandydatów. Rada liczy już 116 Braci Rycerzy.

Rycerze Kolumba Rady 15416 w Chmielniku, rozprowadzali po każdej mszy świętej czasopismo "Dobre Nowiny", w którym są wiadomości o założycielu Rycerzy Kolumba Ks. Michaelu McGivney.

07.08.

Po tygodniowej peregrynacji Relikwii i obrazu naszego założyciela  bł. Ks. Michaela McGivney’a Rycerze Kolumba z Rady 15915 przekazali je do Rady 16181 im. Św. Faustyny działającej przy Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. Peregrynacja w radzie i parafii zakończyła się w pierwszy piątek miesiąca. O godzinie 23.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta dziękczynna i pożegnalna. Rycerze serdecznie dziękują parafianom za dar serca dla Domu Samotnej Matki w Tarnowie w kwocie 1650 zł oraz wszystkim Braciom zaangażowanym w przygotowanie, codzienne prowadzenie różańca i modlitw oraz posłudze podczas Mszy Świętych, kapelanowi ks. Prałatowi Stanisławowi Dutka i pozostałym kapłanom za wspaniałe homilie o naszym założycielu.

Tego dnia wyruszyła do Pani Jasnogórskiej III Chojnicka Pielgrzymka Rowerowa, współorganizowana przez chojnickich Rycerzy Kolumba, na czele z Wielkim Rycerzem Piotrem. Od tygodnia na pieszym szlaku pątniczym są też Bracia z Chojnic na czele z Wielkim Rycerzem Bratem Mateuszem. Pielgrzymi z diecezji pelplińskiej dotrą na Jasną Górę w dniu wspomnienia liturgicznego bł. Ks. McGivney’a.

W minioną sobotę Rycerze Kolumba z Rady 14003 w Łomży powitali relikwie bł. Ks. McGivney,a w kościele św. Brunona z Kwerfurtu.

Rycerze Kolumba z Rady 17607 z Jastrowia (pow. złotowski) obchodzili 150. rocznicę śmieci bł.  Edmunda Bojanowskiego i za razem dzień jego wspomnienia liturgicznego. W trakcie uroczystości Siostry Służebniczki przybliżyły działalność patrona rady.

06.08.

Rycerze z terenu całej Warszawy w dniu 6 sierpnia w którym przypada 77. rocznica zamordowania przez Niemców 30 redemptorystów z klasztoru przy ul. Karolkowej 49 w Warszawie. Bracia jak co roku, chcą tego dnia wspomnieć pomordowanych zakonników oraz wszystkich zamordowanych mieszkańców Woli. O godz. 18.30 została odprawiona Eucharystia w intencji zamordowanych Redemptorystów i 50.000 ludności cywilnej Woli. Podczas tej uroczystości  została pobłogosławiona i otwarta Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest „Wotum Wdzięczności za Niepodległość Ojczyzny”. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski.

04.08.

Rada Najwyższa w czasie 139 Najwyższej Konwencji nagrodziła Polskę za dynamiczny rozwój w roku bratnim 2020/21.  Delegat Stanowy Krzysztof Zuba dziękuję wszystkim Braciom, którzy się do tego przyczynili.

Podczas 139 Najwyższej Konwencji Rycerzy Kolumba rodzina brata Michała Steciaka z Rady 16266 w Rembieszycach została wybrana Międzynarodową Rodziną Roku Rycerzy Kolumba.

29 Piesza Pielgrzymka z Elblągu przybyła do Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Włocławku przywitał proboszcz kustosz kapelan Rycerzy Kolumba O. Damian Kosecki. Dziękując wszystkim wolontariuszom za przygarniecie pielgrzymów pod swój dach, parafianom, gościom, Braciom z zakonu Rycerzy Kolumba z Rady 17327. W duchu pielgrzymkowym pełni entuzjazmu po porannej Eucharystii pątnicy wyruszyli na przystanek Zduńska Wola.

03.08.

W dniach 3-4 sierpnia w New Haven odbywa się 139. Najwyższa Konwencja Rycerzy Kolumba. Rada Najwyższa serdecznie zaprasza wszystkich Rycerzy Kolumba do uczestnictwa w tym wydarzeniu poprzez stronę internetową – kofc.org/konwencja

02.08.

Tego dnia przypadała V rocznica śmierci ks. kard. Franciszka Macharskiego, pierwszego Kapelana Stanowego Rycerzy Kolumba w Polsce. Z tej racji w  Bazylice Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 przed Mszą Świętą odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po Eucharystii nastąpiło otwarcie wystawy fotograficznej w Dolnej Bazylice pt. „Kardynał Franciszek Macharski (1927-2016). Człowiek miłosierdzia”.

W poniedziałek 2 sierpnia br. przypada 5. rocznica śmierci ks. kard. Franciszka Macharskiego, pierwszego Kapelana Stanowego Rycerzy Kolumba w Polsce. Z tej racji w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a potem Msza Święta. Po Eucharystii nastąpiło otwarcie wystawy fotograficznej w Dolnej Bazylice.

01.08.

Do Tarnowa przybyły relikwie i obraz założyciela Rycerzy Kolumba bł. księdza Michaela McGivney’a. Bracia z parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy na czele z kapelanem ks. prał. J. Doboszem przekazali relikwie i obraz do parafii św. Jana Pawła II i bł. Karoliny Kóżki. Kapelan ks. .prałat S. Dutka wraz z przedstawicielami Rady Lokalnej działającej przy tej parafii przyjęli relikwie i obraz naszego założyciela.

Rycerze Kolumba z Rady 14004 podczas Mszy Św. o godz. 15.00 w Kościele pod wezwaniem Św. Pawła Apostoła na Radomskim Janiszpolu rozpoczęliśmy po raz XXI męski różaniec w intencji naszej Ojczyzny, Miasta i naszych rodzin. Mszy Świętej przewodniczył ks. Gabriel Marciniak oraz ks. Mirosław Kszczot i ks. Piotr Borczuch. Kazanie wygłosił diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Mirosław Kszczot. Po Mszy Św.  zgromadzeni w Kościele wysłuchali świadectwa Brata z duszpasterstwa trzeźwości na temat wyjścia z nałogu alkoholowego.  Po świadectwie udaliśmy my się do najbliższej przydrożnej kapliczki Matki Bożej gdzie został odmówiony różaniec. O godzinie 17:00 minutą ciszy oraz modlitwą zebrani uczcili Powstańców Warszawskich.

Rycerze Kolumba z Rady 17327 z Włocławka poprowadzili Męski Różaniec, któremu przewodniczył Zacny Kapelan i proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej O. Damian. Następnie Braci udali się ze swoimi rodzinami na wspólną agape zakończoną uczczeniem godziny „W”  Powstania Warszawskiego.

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w godzinę "W" o godz. 17:00, Rycerze Kolumba z Rady 15420 z Kozienic, należący do niezależnych stowarzyszeń oraz prywatnie oddali Cześć bohaterom poległym w Powstaniu Warszawskim pod Pomnikiem Niepodległości w Kozienicach.

Do Tarnowa przybyły relikwie i obraz założyciela Rycerzy Kolumba bł. księdza Michaela McGivney'a. Bracia z parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy na czele z kapelanem Ks. prał. J. Doboszem przekazali relikwie i obraz do parafii św. Jana Pawła II i bł. Karoliny Kóżki. Kapelan Ks. prałat S. Dutka wraz z przedstawicielami Rady Lokalnej działającej przy tej parafii przyjęli relikwie i obraz naszego założyciela.

Adrian Pawłowski 

Koordynator Stanowy ds. PR 

Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce