Artykuły

Listopad 2021

29.11.

Rycerze Kolumba z Kielc wzięli udział w Uroczystej Mszy Świętej w Katedrze, dziękując Panu Bogu za 7 lat służby Ks. Bp. Jana Piotrowskiego jako Ordynariusz Diecezji Kieleckiej.

28.11.

Bracia z Rady 17667 z Łagiewnik rozpoczęli zbiórkę „Paczuszka dla Maluszka” wspierając krakowskie hospicja dziecięce. Oprócz zbiórki w Sanktuarium, Bracia prowadzą tez zbiórkę w sześciu innych punktach w Krakowie. Przy okazji zbiórki, dzięki darczyńcy w Dolnej Bazylice pojawiła się już na stałe wystawa o naszym założycielu Bł. Ks. Michaelu McGivne’y.

Rycerze Kolumba z Rady 16709 w Sieradzu rozpoczęli w pięciu parafiach akcje „Paczuszka dla maluszka”. Podczas dnia skupienia Bracia wzięli udział w I. Nieszporach Pierwszej Niedzieli Adwentu w parafii NSJ w Sieradzu.

Rycerze Kolumba z Rady 16105 z Wrocławia rozpoczęli wraz z Caritas dwie akcje, które będą trwać przez cały Adwent: zbiórka żywności i chemii domowej oraz „Paczuszka dla Maluszka”.

Rycerze z Rady 16380 z Lubaczowa rozpoczęli akcję „Paczuszka dla Maluszka” w dwóch parafiach pw. Św. Stanisława i Św. Karola Boromeusza.

W parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Cholewianej Górze po Mszy Świętej podczas Ceremonii Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa zostało przyjętych trzech nowych Braci. Inicjację przeprowadzili Bracia z Janowa Lubelskiego.

W Lubaczowie Rycerze Kolumba wraz z młodzieżą z KSM, po każdej Mszy Świętej pod Kościołem rozdawali talony na potrzebne artykuły gospodarstwa domowego w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Artykuły zakupione przez parafian trafią do potrzebujących jeszcze przed świętami.

Rycerze Kolumba z Rady 15672 przeprowadzili „Niedzielę Rycerska” w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Częstochowie.

Rycerze Kolumba zorganizowali zbiórkę słodyczy i zabawek dla dzieci w parafii pw. Św. Rozalii w Skorzeszycach.

27.11.

Rycerze Kolumba z Łeby rozpoczęli  coroczną zbiórkę złomu, zgromadzone pieniądze przeznaczone zostaną na zakup urządzenia poprawiające mobilność osoby niepoprawnej.

Rycerze Kolumba z Rady 15415 z Nakła nad Notecią obchodzili uroczyście 10 –lecie powstania swojej rady lokalnej. Wśród zaproszonych gości znalazł się przedstawiciel Rady Najwyższej zacny Delegat Stanowy Krzysztof Zuba.

W Rzeszowie odbył się „ Dzień Formacji” dla Rycerzy Kolumba z Rzeszowa, Krosna, Głogowa Małopolskiego oraz Sędziszowa Małopolskiego. Uroczystość poprowadzili Delegaci Rady Stanowej Brat Roman Hawliczek, Paweł Put oraz Tomasz Wawrzkowicz, PSD KofC Jurysdykcji Polskiej.

Bracia z Rady 17538 w Witkowie uczestniczyli w rekolekcjach rycerskich nt. Eucharystii w nauczaniu Św. Jana Pawła II i Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Podczas „Dnia Formacji” Bracia z Rady 16964 w Chojnicach gościli przedstawicieli Rady Stanowej: Delegata Stanowego Krzysztofa Zubę, Sekretarza Stanowego Marka Ziętka oraz Skarbnika Stanowego Jacka Pisza.

22.11.

Były Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce Tomasz Wawrzkowicz i Delegat Rejonowy Robert Malatyński wzięli udział w audiencji u Biskupa Rzeszowskiego JE Jana Wątroby, naszego Brata w Rycerstwie.

21.11.

Podczas Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Rycerze Kolumba z Rady 15420 wzięli udział we Mszy Św. w parafii pw. Św. Rodziny w Kozienicach. Po zakończonej Eucharystii Bracia udali się na cmentarz parafialny, gdzie po raz dziewiąty odbył się "Męski Różaniec", który poprowadził Kapelan Rady Ks. Wiesław Janowski. Odmówiono Tajemnice Chwalebne różańca modląc się z mieszkańcami Kozienic, w intencji naszej Ojczyzny, zmarłych, za ich rodziny oraz ochronę życia poczętego od naturalnego poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Rycerze Kolumba z Rady 17624 w Kramarzynach uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej odpustowej w parafii pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach. Eucharystii przewodniczył Ks. Kan. Janusz Chyła. Przed Mszą Św. Bracia przeprowadzili Ceremonię Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa podczas której dwóch braci dostąpiło zaszczytu podniesienia do pełni rycerstwa.

Tego dnia rycerze z Rady 15391 w Końskich świętowali jubileusz 10-lecia istnienia. Bracia uczestniczyli we Mszy Św. a po niej spotkali się wraz z rodzinami na obiedzie, wspólnie oglądając zdjęcia wspominając dziesięć lat działalności rady lokalnej. Wśród zaproszonych gości był Delegat Rejonowy Robert Sędkowski oraz zaprzyjaźniona Rada 15650 z Węgrzyna.

Rycerze Kolumba z Biłgoraja przeprowadzili Niedzielę Rycerską w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny. Podczas Mszy Św. prezentowali obszary rycerskiej działalności i zachęcali mężczyzn do wstąpienia w nasze  szeregi.

Rycerze Kolumba z Rady 17542 z Nowej Dęby podczas Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata uczestniczyli we Mszy Świętej w parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Chmielowie. Okrągły Stół Rycerzy Kolumba przy tej parafii obchodzi drugą rocznice swej działalności.

Rycerze Kolumba z Rady 15708 przeprowadzili Niedzielę Rycerską w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Wejherowie. 

W Nocy z 20/21 listopada Bracia z Rady 15420 z Kozienic wraz z Delegatem rejonu 23 Bratem Dariuszem Bolkiem uczestniczyli w całonocnej Adoracji w Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu im. Św. Jana Pawła II w Kolonia - Jedlnia. Bracia zawierzali i polecali swoje rodziny i tych wszystkich, którzy tej modlitwy potrzebowali.

Rycerze Kolumba z Rady 17645 w swojej parafii pw. Św. Bartłomieja rozprowadzali Kalendarze. Dochód będzie przeznaczony na żywność dla osób starszych i ubogich.

Rycerze Kolumba z Rady 16263 uczestniczyli we Mszy Świętej w parafii pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Łosieniu, podczas której odbyło się uroczyste poświęcenie Sztandaru rady lokalnej. Eucharystii przewodniczył i dokonał poświęcenia Bp. Jan Piotrowski. Wszyscy obecni Bracia złożyli na niego przyrzeczenie.

20.11.

W parafii Św. Jana Chrzciciela na krakowskim Czerwonym Prądniku miał miejsce Dzień Formacji, gdzie gospodarzem była rada lokalna 15128. Wartości Eucharystii przybliżył w czasie Homilii Ks. dr hab. Marek Gilski profesor UPJPII. Z ramienia Rady Stanowej prezentacje poprowadzili Zacni Bracia Leszek Kucharski i Szymon Czyszek. W czasie mszy i adoracji  wystawiono relikwiarz Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Służbę ołtarza wzorowo prowadzili Zacni Bracia Jacek Baraniak WR Rady 16650 i Tomasz Konturek WR Rady 17667.  Dzień Formacji zakończono wspólną agapą przygotowaną przez Braci z Rady 15128. Logistyczne nad całością czuwał Zacny Brat Stanisław Kawecki WR tej Rady.

W sobotę w parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach odbył się Dzień Formacji. Uczestniczyli Bracia z 8 Rad Diecezji Kieleckiej, około 60 Rycerzy i kilku sympatyków.

We Wrocławiu odbył się Dzień Formacji. Rada 16105 gościła Braci z Wrocławia, Milicza, Opola i Głogowa. Eucharystii przewodniczył Ks. Prał. Kazimierz Sroka, a homilię wygłosił Ks. Kan. Zbigniew Słobodecki. Po Mszy Świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu konferencję o Eucharystii wygłosili Bracia Krzysztof Sietczyński i Piotr Malinowski. Po konferencji odbyła się ceremonia Miłosierdzia Jedności i Braterstwa w trakcie której przyjęto nowego Brata.

Rycerze Kolumba z Rady 15267 zorganizowali Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w parafii Św. Rodziny w Tomaszowie Lubelskim. Od 15.11. – 20.11. można było wysłuchać Referatów przygotowanych przez ( Ks. Kustosza M. Rybińskiego, Ks. dr. C. Szczerby, Ks. dr. S. Soliaka, Ks. dr. E. Łabisza ) oraz uczestniczyć w koncertach - Country w wykonaniu zespołu „Ściana W” i organowym dr. A. Szczerbinina z Akademii Muzycznej w Krakowie.

W Stalowej Woli w parafii pw. Opatrzności Bożej odbył się Dzień Formacji Rycerzy Kolumba. Homilię wygłosił Ks. Michał Kamiński. Po adoracji odbyły się 2 telekonferencje na temat Eucharystii w nauczaniu Św. Jana Pawła ll i Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego wygłoszone przez Rafała Szczyptę i Jerzego Wisłockiego. W dniu formacji udział wzięli Bracia z Nowej Dęby i Chmielowa.

W dniu dzisiejszym w Parafii Św. Jadwigi Bracia z Diecezji Kieleckiej uczestniczyli w Dniu Skupienia.

18.11.

Rycerze Kolumba z Rady 15915 z Tarnowa w 107 rocznicę męczeńskiej śmierci Bł. Karoliny razem z przełożonymi i alumnami z Seminarium Ojców Paulinów uczestniczyli w Drodze Krzyżowe w Zabawie. Bracia również wzięli udział w przekazaniu relikwii Bł. Karoliny do seminarium.

17.11.

Rycerze Kolumba Rady 15759 w Stalowej Woli podczas comiesięcznej modlitwy różańcowej mężczyzn w dniu dzisiejszym modlili się w intencji chorych braci, kapłana i o uwolnienie rodzin z nałogów oraz w intencji naszej Ojczyzny.

Rycerze Kolumba z Rady Lokalnej nr 15708 dostarczyli wodę, mydło w płynie i kubki jednorazowe dla chorych ze Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Dary trafiły na oddział zakaźny i płucny. To już dziesiąta dostawa zorganizowana przez rycerze od początku pandemii CoViD-19.

15.11.

W Parafia Matki Bożej Bolesnej w Radomiu zaczęło się „Jerycho Rodzin”. Licznie zgromadzeni parafianie powitali obraz Świętej Rodziny. Przez całą dobę Bracia trwali na modlitwie w intencji rodzin naszej parafii.

Podczas Ceremonii Zasad Rycerskich: Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa dziewięciu Braci z Rady 14428 z Gilowic awansowało do pełni rycerstwa. Ceremonię przeprowadził Delegat Rejonu V Tadeusz Tyc.

14.11.

Bracia z Rady 17563 Dekanatu Kańczuga przewodniczyli modlitwie różańcowej i uczestniczyli we Mszy Świętej, której przewodniczył Ks. Prał. Dr Wojciech Pac. Po zakończonej Eucharystii na cmentarzu parafialnym został poświęcony nagrobek I Burmistrza Kańczugi Wolnej Polski.

W dniu dzisiejszym Bracia rycerze z Rady 15219 w Poznaniu uczestniczyli w uroczystej Eucharystii odprawionej przez Ks. Biskupa Grzegorza Balcerka w intencji ubogich i wszystkich którzy w jakikolwiek sposób im pomagają.

W Katedrze radomskiej Bracia z Rady 16385 obchodzili jubileusz 100 -lecia powołania parafii. Mszy Świętej przewodniczył Ordynariusz diecezji radomskiej Ks. Bp. Marek Solarczyk wraz z Ks. Bp Piotrem Turyńskim oraz Proboszczem Ks. Krzysztofem Ćwiekiem. We Mszy Św. uczestniczyli księża z dekanaty, siostry zakonne, zgromadzenia działające przy parafii, także Bracia z rady katedralnej, którzy wystawili Poczet Sztandarowy.

Rycerze z Rady 15759 ze Stalowej Woli dzisiaj modlili się wraz z rodzinami na cmentarzu za zmarłych Księży oraz zmarłych Braci rycerzy. Po odmówieniu Koronki zaświecili na ich grobach znicze jak również przy Krzyżu Wołyńskim i grobie Dziecka Utraconego.

13.11.

Rycerze Kolumba z Rady 14983 w Tychach Czułowie rozpoczęli w Peregrynację relikwii Bł. Ks. Michaela McGivney’a . Bracia zorganizowali również zbiórkę żywności i ubrań dla podopiecznych Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości w Katowicach.

W Wejherowie Bracia z Rady 15708 podczas Ceremonii Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa, przyjęli w szeregi Rycerzy Kolumba dwóch nowych Braci a kolejnych dwóch dostąpiło Pełni Rycerstwa.

Przedstawiciele Rycerzy Kolumba z Rad Lokalnych Nakła i Bydgoszczy wzięli udział w uroczystszym ingresie nowego Ordynariusza diecezji Bp. Krzysztofa Włodarczyka w Katedrze Św. Marcina i Mikołaja.

Rycerze Kolumba z Rady 15249 z Sosnowca obchodziła Jubileusz X -lecia istnienia. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Katedrze sprawowana pod przewodnictwem Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka, który wygłosił homilię przybliżając osobę Błogosławionego Ks. Michaela McGivney'a oraz istotę działalności Zakonu Rycerzy Kolumba. Msza Święta zwieńczyła również peregrynację Relikwii naszego Założyciela w Diecezji Sosnowieckiej.

Druga część obchodów 10-lecia sosnowieckiej Rady Rycerzy Kolumba odbyła się w Sali Widowiskowo-Konferencyjnej „Muza” w Sosnowcu. Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. Delegat Stanowy - Krzysztof Zuba - który przybliżył najważniejsze fakty o powstawaniu organizacji Rycerzy Kolumba w Polsce. Słowa uznania wyrazili również przedstawiciele władz, a podziękowania i upominki przekazali Paweł Put - Dyrektor ds. Formacji oraz przedstawiciele rad z Czeladzi i Rudy Śląskiej. Nagrodzono również laureatów diecezjalnego konkursu plastycznego o Błogosławionym Ks. McGivney.

Rycerze Kolumba z Rady 15420 z Kozienic odsiedziała Powązki Stare i Wojskowe oraz grób patronki rady lokalnej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Delegacja odwiedziła również z darami płodów rolnych Zakon Sióstr Franciszkanek w Warszawie.

Bracia z Rady 15268 wraz z Delegatem Rejonu 36 Robertem Malatyńskim uczestniczyli w rozwożeniu paczek w ramach Światowego Dnia Ubogich na terenie Rzeszowa.

W Diecezji Tarnowskiej odbył się Dzień Formacji Rycerzy Kolumba. Podczas Mszy Świętej w kościele Miłosierdzia Bożego w Tarnowie Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Prł. J. Dobosz diecezjalny Kapelan Rycerzy Kolumba. Gospodarzem spotkania był Ks. Prł. Czesław Haus Proboszcz parafii i Kapelan rady lokalnej 16181. Rozważania podczas adoracji najświętszego sakramentu przygotował i poprowadził Ks. Prł. Władysław Pasiut Kapelan RL.16727 w Szczepanowie. Drugą część dnia formacji w dolnym kościele poprowadził Brat Leszek Kucharski Dyr. ds Ceremoniału Rady Stanowej wspólnie z Bratem Franciszkiem Florkiem DD8.

W dniu dzisiejszym Rada Lokalna 17534 z Nowego Dworu Gdańskiego zakończyła zbiórkę koców, pościeli, ręczników, środków czystości dla ubogich i bezdomnych, podopiecznych Sióstr Albertynek z Wejherowa.

Rycerze Kolumba z Rady 17750 działającej przy Kościele NSJ w  Słupsku zorganizowali "godziny wytchnienia" dla rodziców osób niepełnosprawnych. Bracia zabrali te osoby na 3,5 godzinny spacer do lasu połączony z ogniskiem i kiełbaskami.  Zadowolenie rodziców i uśmiech naszych podopiecznym najlepiej świadczą o tym, że inicjatywa udała się i będzie kontynuowana.

Podczas Ceremonii Zasad Rycerskich, Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa przyjęto trzech mężczyzn do Rady w Budowie w parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie.

Rycerze Kolumba z Rady 17030 w Sierakowicach uczestniczyły dzisiaj w Dniu Formacji, dziękując Ks. Biskupowi Wiesławowi Szlachetce za celebrację Mszy Św. oraz wygłoszenie homilii.

Rycerze Kolumba z Rada 15622 z Tomaszowa Mazowieckiego wraz z parafialnym Caritas zorganizowali "Dzień Ubogiego" przy Sanktuarium Św. Antoniego. Po zakończonej Mszy Świętej, każdy  potrzebujący dostał talerz gorącej zupy, paczkę z żywnością oraz ubranie.

12.11.

Rycerze Kolumba z Rady 14004 rozpoczęli kolejny etap dzieła Miłosierdzia "Łuczniki dla Afryki". Wcześniej zdeponowane i otrzymane od darczyńców maszyny zostały poddane ponownemu przeglądowi technicznemu i konserwacji. Tego dnia Bracia wyczyścili je i zabezpieczali przed uszkodzeniem w czasie transportu. 80 sztuk w 100% sprawnych maszyn do szycia zostało przygotowane do wysyłki. W drugim etapie tego przedsięwzięcia maszyny zostaną spakowane na palety transportowe i wysłane w miejsce docelowe.

Tradycyjnie w drugi piątek miesiąca Rycerze Kolumba z Rady 17600 w Suwałkach uczestniczyli w Drodze Krzyżowej Uzdrowienia.

11.11.

Wejherowscy Rycerze Kolumba wzięli udział w Mszy Świętej za Ojczyznę w Narodowe Święto Niepodległości.

Tego dnia o godzinie 18:00 w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w 103 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyła się Msza Święta za Ojczyznę. Eucharystii przewodniczył Ks. Rafał Grzywacz oraz Proboszcz parafii Ks. Kan. Wiesław Lenartowicz Kapelan Rady 14004. Bracia rycerze podczas Eucharystii sprawowali asystę liturgiczną z udziałem Pocztu Sztandarowego.

Delegacja Rycerzy Kolumba z Rady 15420 z Kozienic uczestniczyła w 103. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Kozienicach.  Bracia wzięli udział w uroczystej Mszy Św. w Kościele Pw. Św. Rodziny oraz złożyli kwiaty i znicz przed Pomnikiem Niepodległości.

Bracia z Rady 15915 w Tarnowie o godzinie 18.00 uczestniczyli w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny a następnie udali się pod pomnik Świętego Jana Pawła II znajdujący się przy parafii.

Częstochowscy Rycerze Kolumba uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę w Archikatedrze Częstochowskiej a następnie w Marszu Niepodległości Alejami Najświętszej Maryi Panny. Wieczorem w Kościele Świętego Wojciecha śpiewano pieśni patriotyczne.

Rycerze Kolumba z Rady 15672 uczestniczyli w Mszy Świętej za Ojczyznę w parafii Św. Józefa Oblubieńca we Wręczycy Wielkiej oraz w poświęceniu pięciu kamieni z tablicami upamiętniającymi poległych żołnierzy VII Dywizji we wrześniu 1939r.

Rycerze Kolumba z Rady 14003 i z Rady 15652 w dniu Narodowego Święta Niepodległości uczestniczyli w Katedrze Łomżyńskiej w Uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.

Bracia z Rady Lokalnej 15268 i 17063 z Rzeszowa, uczestniczyli w obchodach 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Podczas Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Bp. Jana Wątroby, Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, Bracia z Rady 15268 wystawiła Poczet Sztandarowy. Druga część uroczystości odbyła się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie delegacja rycerzy złożyła wiązankę.

Rycerze Kolumba z Rady 16709 w Sieradzu uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, w kościele NSJ. Po mszy oddali hołd tym, dzięki którym Polska odzyskała 103 lata temu niepodległość.

Rycerze Kolumba z Rady 15415 z Nakła nad Notecią wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę i złożyli kwiaty pod pomnikiem bohaterów za wolność Ojczyzny!!

08.11.

Listopad jest to wyjątkowy czas, w którym każdy z nas skłania się do zadumy i refleksji nad przemijaniem. Rycerze Kolumba z Rady 17327 z parafia MB Fatimskiej we Włocławku razem z Kapelanem O Damianem odwiedzili groby rodziny, przyjaciół oraz Braci rycerzy.

Tego dnia odbyło się zebranie Oficerów i Dyrektorów w Radzie 15268 w Rzeszowie. Po zebraniu Bracia poprowadzili Modlitwę Różańcową za zmarłych kapłanów, siostry zakonne, zakonników i Rycerzy Kolumba. Podczas Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Bp. Edwarda Białogłowskiego udział wzięło 25 kapłanów oraz Bracia rycerze z rady lokalnej.

07.11.

Po Mszy Świętej o godzinie 11.30 w Parafii w Chlewiskach drugi zespół ds. inicjacji z Rady 14004 z Radomia przeprowadził Ceremonię Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa. Przejęto pięciu nowych Braci a sześciu awansowano do pełni rycerstwa.

W parafii Świętego Izydora w Kielcach Rycerze Kolumba z Rady 16642 przeprowadzili Ceremonię Zasad Rycerskich: Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa podczas której przyjęto siedmiu nowych Braci. Wierzymy, że niebawem w Kielcach powstanie nowa Rada Lokalna.

Rycerze Kolumba z Rady 15420 im. Kazimiery Gruszczyńskiej z Kozienic, postawili nowy krzyż w miejscowości Nowiny przy trasie na Zwoleń. Uroczyste poświęcenie zaplanowano jest na 5 grudnia.

Z okazji Dnia Św. Marcina koszalińscy Rycerze Kolumba przez cały dzień sprzedawali rogale z makiem. Ponad 2 000 szt. z całą pewnością zadowoliło podniebienia kupujących. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na remont placu przed kościołem pw. Św. Wojciecha. Bracia dziękują Cukierni z Koszalina za przepyszne rogale oraz wszystkim tym, którzy wsparli ten cel.

Rycerze Kolumba wraz z mężczyznami z Radomia spotkali się na comiesięcznym XXIV już Męskim Różańcu, tym razem w parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza. Eucharystii przewodniczył Ks. Wiesław Lenartowicz Kapelan Rady 14004 wraz z Ks. Czesławem Wawrzyńczakiem Proboszczem tutejszej parafii. Kolejny Męski Różaniec odbędzie się 05.12. w parafii pw. Matki Odkupiciela przy ul. Wierzbickiej 140.

06.11.

W Nashville w USA odbyło się spotkanie półroczne Delegatów Stanowych i Rady Dyrektorów. Jedynym przedstawicielem Zakonu z Europy, który uczestniczył w spotkaniu, był Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce Krzysztof Zuba. Podczas inauguracyjnego przemówienia Najwyższy Rycerz Patrick Kelly podziękował Braciom z wszystkich Jurysdykcji za ogromne zaangażowanie w czasie pandemii. Podczas spotkania wielokrotnie nawiązywano do aktywności realizowanych w Polsce wskazując na kreatywne działania podejmowane przez rady.

05.11.

Rycerze Kolumba z Wejherowa i Gowina wsparli Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie wodą butelkowaną dla pacjentów oddziału zakaźnego oraz płucnego. Bracia dostarczyli 366 butelek wody. To już dziewiąty dostawa wody od początku pandemii.

04.11.

Bracia z Rady 17667 z krakowskich Łagiewnik angażują się w pomoc przy segregowaniu darów w ramach akcji charytatywnej "Kredkobranie". Akcja ma na celu zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży mieszkającej na Kresach.

02.11.

Rycerze Kolumba Rady 15416 w Chmielniku po wieczornej Mszy Świętej odwiedzili groby zmarłych Braci na cmentarzu.

Rycerze Kolumba z Rady Lokalnej nr 15759 przeprowadzili zbiórkę „Z Różańcem i Książką do Polaków na Wschodzie” w parafii Jana Pawła II w Stalowej Woli.

01.11.

W dniu Wszystkich Świętych Rycerze Kolumba pod cmentarzem w Skarżysku Kamiennej przeprowadzili kwestę na odrestaurowanie starych, kamiennych i żeliwnych pomników oraz zabytkowych nagrobków.

 

Adrian Pawłowski 

Koordynator Stanowy ds. PR 

Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce