Wyślij newsa

Zależy nam, aby na tej stronie ukazywały się wszystkie informacje i działania polskich Rycerzy. Bardzo prosimy Wielkich Rycerzy lub innych uprawnionych przedstawicieli Rad o przesyłanie wiadomości, jeśli to możliwe wraz ze zdjęciami.

Do aktualności przesyłajcie informacje o wszystkich ważnych wydarzeniach, akcjach, które się odbyły. Jeśli to możliwe dołączcie zdjęcia, najlepiej 1-9 zdjęć do każdej informacji (w razie potrzeby może być więcej). W tym dziale mogą być również zapowiedzi ważnych wydarzeń.

Aktualności nie służą do podziękowań, gloryfikowania kogokolwiek, ani promowania czegokolwiek lub kogokolwiek. Umieszczamy tutaj "newsy", które trafiają do wielu środowisk i osób poza rycerstwem. Typowy news powinien więc być w miarę krótki, przedstawiony w formie informacji o wydarzeniu, a nie opowieści, czy homilii. Nie należy używać formy "byliśmy", "pomoglismy" itp. (bo czytający nie ma pojęcia kim jesteście), ale np. "13 września 2017 roku Rycerze Kolumba z Rady 19123 w Koziegłowach, pomogli odnowić nagrobki na cmentarzu parafialnym...". W dalszej części opis szczegółowy, całość powinna mieć 3-5 zdań. Bardzo prosimy dbać o ortografię i gramatykę.

Proszę zwrócić szczególną uwagę na kropki, przecinki czy zamknięcia nawiasów i cudzysłowów, aby przed nimi nie było spacji (ani spacji za otwarciem nawiasu i cudzysłowu)! Kropka jest zakończeniem zdania, przylega więc do ostatniego słowa, podobnie jak przecinek, dwukropek. Przykładowa błędna treść "Rycerze Kolumba ,sponsorzy i wierni...". Efekt może być taki, że w tekście na stronie przecinek może zaczynać nową linijkę. Prawidłowo powinno być "Rycerze Kolumba, sponsorzy i wierni...". Dokładnie tak samo wygląda sprawa z kropkami, czy końcowym nawiasem i cudzysłowem.

Teksty prosimy przesyłać w pliku tekstowym (.txt), ewentualnie w Wordzie lub w treści maila.

Przypominam również, że oprócz "newsów", publikujemy artykuły TUTAJ

 Przygotowanie zdjęć

Zdjęcia prosimy przesyłać jako załączniki w mailu. Nie mogą one być w pliku Worda, wklejone do maila lub tp., tylko odrębne pliki .JPG w formie załączników.

Każde zdjęcie poziome powinno mieć 1200 pikseli szerokości (wysokość w zależności od formatu zdjęcia), a pionowe 1200 pikseli wysokości (szerokość w zależności od formatu zdjęcia).  Minimalna rozdzielczość 72 DPI, ale zalecana 300 DPI. Nazwy plików powinny być kolejne: 01.jpg, 02.jpg itd. Zdjęcia na stronie będą prezentowane dokładnie w takiej kolejności. W nazwach nie wolno używać polskich znaków, spacji, ani żadnych znaków specjalnych!

Jeśli zdjęć będzie więcej niż dziewięć, a nazwiesz je kolejno 1,2,3...9,10,11 (bez zer przy liczbach od 1 do 9), to na stronie wyświetlą się w takiej kolejności: 1, 10, 11, 2, 3...

Zastrzeżenie

Zastrzegamy możliwość skracania i poprawiania przesłanych informacji oraz nie publikowania ich.

Gdzie wysyłać

Wszystkie informacje i zdjęcia prosimy wysyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.