Relikwie bł. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim
4 września 2013 roku Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem Metropolity łódzkiego biskupa Marka Jędraszewskiego zgromadziła wielu wiernych w parafii św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim. Podczas Mszy zostały wniesione relikwie bł. Jana Pawła II.
Stopień Patriotyczny w Łomży
Dziewięćdziesięciu Rycerzy Kolumba awansowano 26 października 2013 do Stopnia Patriotycznego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w katedrze w Łomży.
Uroczystość Odpustowa w Parafii NMP Częstochowskiej w Częstochowie
25 sierpnia 2013 roku w Parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie odbyła się Uroczystość Odpustowa. Najważniejszym punktem uroczystości była Msza Święta Koncelebrowana pod przewodnictwem JE abpa Wacława Depo - Metropolity Archidiecezji Częstochowskiej.
Dziękczynna Eucharystia za posługę Biskupa Rzeszowskiego
W związku z zakończeniem posługi ks. Biskupa Kazimierza Górnego, jako Biskupa Rzeszowskiego, w niedzielę 14 lipca 2013, w Katedrze Rzeszowskiej odprawiono dziękczynną Eucharystię, podczas której wspólnie złożono Bogu dziękczynienie za Jego służbę i wszystkie dzieła, które dokonały się w ciągu ponad 21 lat istnienia Diecezji.Uroczystości Odpustowe w Parafii M.B.N.P. w Starachowicach
27 czerwca 2013 roku Rycerze Kolumba Korpusu Stopnia Patriotycznego wraz z pozostałymi Rycerzami Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II ze Starachowic, wzięli udział w uroczystościach Odpustowych swojej macierzystej Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Kilka tysięcy wiernych uczestniczyło we Mszy na Świętym Krzyżu
Kilka tysięcy wiernych uczestniczyło we Mszy na Świętym Krzyżu, podczas której uroczyście ogłoszono decyzję Stolicy Apostolskiej o nadaniu kościołowi tytułu Bazyliki Mniejszej.
Święto Eucharystii w Łodzi
13 czerwca 1987 r. Jan Paweł II odprawił Mszę Świętą na Lublinku i osobiście udzielił komunii stu łódzkim dzieciom, spośród półtora tysiąca dzieci przyjmujących sakrament pierwszej komunii. Na pamiątkę tego wydarzenia Arcybiskup Władysław Ziółek ustanowił w archidiecezji łódzkiej Święto Eucharystii.
Z Wawelu na Skałkę do św. Stanisława BM
Rycerze Kolumba u Św. Wojciecha
W dniach 27-28 kwietnia 2013 w Gnieźnie przebywała delegacja Zakonu Rycerzy Kolumba, która na zaproszenie Prymasa Polski, Ks. Abpa Józefa Kowalczyka oraz Sufragana Gnieźnieńskiego, Ks. Bpa Krzysztofa Wętkowskiego, wzięła udział w uroczystościach odpustowych ku czci Św. Wojciecha - Patrona Polski.
Konsekracja kościoła w Częstochowie
27 kwietnia 2013 roku miała miejsce Uroczystość Konsekracji kościoła w Częstochowie. Poświęcenia dokonał Ks. Arcybiskup Wacław Depo – Metropolita Częstochowy.
Strona 3 z 5

