Pierwsza w Polsce Inicjacja na Stopień Patriotyczny
W dniu 11 listopada 2011 roku w Święto Odzyskania Niepodległości miała miejsce w Krakowie – Łagiewnikach pierwsza w polskiej jurysdykcji Zakonu Rycerzy Kolumba inicjacja na Stopień Patriotyczny. To historyczne dla całego Zakonu Rycerzy Kolumba wydarzenie poprzedzone zostało Mszą Świętą sprawowaną w intencji Ojczyzny i Rycerzy Kolumba w Polsce przez wszystkich obecnych Kapłanów pod przewodnictwem J.E. Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego Kapelana Stanowego.

