Korpus Stopnia Patriotycznego w Warszawie

11 listopada 2014 roku Panowie Rycerze Korpusu Stopnia Patriotycznego Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II ze Starachowic wspólnie z Panami Rycerzami z Suchedniowa, wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie, z okazji centralnych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości, z udziałem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z małżonką.

Mszy Św. przewodniczył i homilie wygłosił Ordynariusz Polowy Wojska Polskiego Ks. Biskup Józef Guzdek. „Wiele razy traciliśmy wolność i zawsze wtedy z ufnością patrzyliśmy w niebo wyglądając Bożej Pomocy. Wolność dla narodu jest jak tlen bez którego nie sposób żyć i rozwijać się.” mówił w homilii ks. Biskup.

Uczestnictwo Rycerzy Kolumba w tym świątecznym dniu nie ograniczyło się tylko do udziału Korpusu Patriotycznego w Warszawie. W tym samym czasie pozostali Rycerze Kolumba Rad starachowickich uczestniczyli we Mszy Św. w Parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach.