Święcenia biskupie ks. Piotra Turzyńskiego w radomskiej katedrze

W sobotę 28 lutego 2015 roku w radomskiej katedrze miała miejsce doniosła uroczystość przyjęcia święceń biskupich przez ks. Piotra Turzyńskiego. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore a współkonsekratorami byli abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i bp Henryk Tomasik, ordynariusz Diecezji Radomskiej, który wygłosił homilię.17 stycznia 2015 r. Ojciec Święty Franciszek mianował ks. dr. hab. Piotra Turzyńskiego biskupem pomocniczym Diecezji Radomskiej.

Drogi Biskupie Piotrze. Dzisiaj życzymy Tobie, aby na drodze Twojej posługi pasterskiej znalazło się jak najwięcej życzliwych osób podtrzymujących Twoje ręce wznoszone do nieba. Twoje ręce wznoszone do modlitwy - niech będą wspierane przez modlitwę kapłanów i wiernych. Ręce ukazujące Ewangelię - niech będą wspierane przez naszą matkę - Maryję. Rozłożone ręce wyrażające zaufanie i życzliwość - niech będą wspierane szczerą współpracą kapłanów i wiernych świeckich. Zmęczone ręce niech doświadczą życzliwości współczesnych Weronik i Szymonów. Ręce zatroskane o budowanie Chrystusowego Kościoła - niech doświadczą obecności innych dłoni gotowych podjąć trud współpracy - powiedział w homilii bp Tomasik.

Na uroczystości była obecna liczna delegacja rycerzy w szarfach i braci stopnia patriotycznego w strojach galowych. Jako Rycerze Kolumba podpisujemy się pod słowami naszego bpa Henryka i obiecujemy wsparcie, modlitwę, współpracę i wszelką pomoc ks. bp Piotrowi w Jego posłudze.