Uroczystość Odpustowa w Parafii NMP Częstochowskiej w Częstochowie

25 sierpnia 2013 roku w Parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie odbyła się Uroczystość Odpustowa. Najważniejszym punktem uroczystości była Msza Święta Koncelebrowana pod przewodnictwem JE abpa Wacława Depo - Metropolity Archidiecezji Częstochowskiej.

Największą radość z bardzo licznego udziału wiernych, a przede wszystkim licznie zgromadzonych wkoło ołtarza dzieci wyraził proboszcz parafii Ksiądz Kan. Ryszard Umański w słowach podziękowania skierowanych na zakończenie Liturgii. Msza Święta transmitowana była przez TV Polonia.

W uroczystej Mszy uczestniczyli Rycerze Kolumba Rad częstochowskich; 14955 i 15672, na czele z Korpusem Reprezentacyjnym Stopnia Patriotycznego Rycerzy Kolumba w Polsce. Uroczystości poprzedzone były całotygodniową nowenną przygotowującą wiernych do obchodów Święta Matki Bożej Częstochowskiej.

Rycerze Rady 14955 zaangażowani byli także w przygotowania, oraz obsługę Festynu Parafialnego, w którym tłumnie wzięli udział wierni z całymi rodzinami, a który w godzinach wieczornych zakończył uroczystości.