Prasa o Rycerzach Kolumba

Rycerze Kolumba zorganizowali konwój z pomocą dla Polaków na LitwieRycerze Kolumba zorganizowali konwój z pomocą dla Polaków na Litwie. Transport zawierał żywność, odzież, obuwie oraz książki. Fundatorami darów o wartości 20 tys. zł byli m.in. Starostwo Powiatowe w Radomiu, instytucje oraz prywatni przedsiębiorcy z terenu powiatu radomskiego.
 

- Cieszę się, że nasi rycerze dali świadectwo wiary włączając się w akcję pomocy Polakom na Wschodzie. Jesteśmy po to, aby pomagać potrzebującym. To jeden z filarów naszej działalności - powiedział ks. Gabriel Maricniak, kapelan Rady Rycerzy Kolumba św. Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu.

Delegacji przewodniczył Krzysztof Górak. Rycerze przebywali w rejonie solecznickim. Podczas wizyty rycerze odwiedzili Polaków ze Szkoły Średniej im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach.

Przedstawiciele wyprawy spotkali się również z merem rejonu solecznickiego Zdzisławem Palewiczem, który jest także prezesem Związku Polaków na Litwie z siedzibą w Solecznikach oraz ze starostą gminy Dziewieniszki Czesławą Marcinkiewicz.

Źródło: ekai.pl