Światowy Dzień Młodzieży

Symbole ŚDM w Ząbkowicach

19 lutego 2015 roku w dwóch ząbkowickich parafiach (św. Marii Magdaleny i Ducha Świętego) mieliśmy zaszczyt gościć Symbole Światowego Dnia Młodzieży. Krzyż Święty podarowany młodzieży przez Ojca Świętego Jana Pawła II i Ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani.

Symbole peregrynowały najpierw do parafii Ducha Świętego gdzie w uroczystej Mszy Świętej zostały przywitane przez tamtejszych parafina a następnie ulicami dzielnicy Dąbrowy Górniczej – Ząbkowic zostały przeniesione na barkach parafian w nocnej Drodze Krzyżowej do parafii Św. Marii Magdaleny – do której należą Rycerze Kolumba Rady 15011 z Dąbrowy Górniczej.
Rycerze czynnie uczestniczyli zarówno w samej Drodze Krzyżowej poprzez medytacje czternastu stacji, jak również stanowili asystę z pochodniami i służby porządkowe.

Wspomogli również swoim udziałem organizację wydarzenia począwszy od przygotowania i przystrojenia miejsca w kościele jak również wystawienia honorowej warty przy Krzyżu oraz Ikonie Matki Boskiej Salus Populi Romani.

Uroczystą mszę świętą o godzinie 23;00 koncelebrowali przybyli na zaproszenie Ks. Kanonika Marcella Magotta (kapelana Rady) kapłani Dekanatu Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbrowie Górniczej w ilości 12 kapłanów, zaś kazanie wygłosił Ksiądz Dziekan Zbigniew Książek.
Przez cała noc trwały spotkania parafin z Doniosłymi symbolami oraz ich adoracja, a następnego dnia o godzinie 9:00 pożegnano symbole, które udały się w dalsza pielgrzymkę po parafiach naszej Ojczyzny.