Światowy Dzień Młodzieży

"Bilet dla brata" od Pionek

W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, we współpracy z Krajowym Biurem Organizacyjnym ŚDM Zakon Rycerzy Kolumba im. św. Michała Archanioła w Pionkach postanowił włączyć się w projekt „Bilet dla brata – dzieło pomocy pielgrzymom ze Wschodu.”

Dzieło to ma na celu zebranie funduszy na dofinansowanie udziału w ŚDM w Polsce młodzieży z 13 krajów Europy Wschodniej i Zakaukazia.
Zakon Rycerzy Kolumba włączając się aktywnie w ten projekt organizuje dnia 8 marca 2015 roku o godz. 19:00 w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach charytatywny koncert Tomasza Kamińskiego.

Tomasz Kamiński jest jednym z niewielu w Polsce przedstawicieli stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska. Wychował się w kulturze i tradycji chrześcijańskiej.
Tomasz Kamiński reprezentował polską scenę muzyczną podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto, gdzie miał zaszczyt wystąpić tuż przed spotkaniem z Ojcem Świętym Janem Pawłem II dla około miliona młodzieży z całego świata.
Niewątpliwym przebojem w jego wykonaniu jest piosenka „Ty tylko mnie poprowadź”, która porusza publiczność śpiewając refreny razem z artystą.
Wydał siedem albumów autorskich oraz dwie książki.

Przed koncertem będą rozprowadzane cegiełki na pomoc dla ubogiej młodzieży chcącej wziąć udział w ŚDM w Krakowie w 2016 roku.

Patronat nad koncertem objął Jego Ekselencja Bp. Ordynariusz Diecezji Radomskiej Henryk Tomasik, Proboszcz parafii Św. Barbary w Pionkach Ks.
Dziekan Stanisław Bujnowski, Burmistrz Miasta Pionki Romuald Zawodnik.
Patronami medialnymi są „Gość Niedzielny”, „Radio Plus”, „Portal Diecezji Radomskiej”, Bilet dla Brata”, „Pionki 24”, „Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Pionek oraz gości.