Światowy Dzień Młodzieży

Komunikat w sprawie Światowych Dni Młodzieży

Drogi Wolontariuszu ŚDM!

Informujemy, iż pełnienie służby będzie trwało od dnia 24 lipca (niedziela) do 31 lipca (niedziela) włącznie. Prosimy, aby (bez względu na rodzaj wykupionego pakietu) wszyscy Wolontariusze przybyli do Parafii pw. św. Jana Chrzciciela NAJPÓŹNIEJ DO POŁUDNIA pierwszego dnia pełnienia służby, czyli w niedzielę 24 lipca. Zbiórka Wolontariuszy odbędzie się o godzinie 13:00.

ODBIÓR PAKIETÓW:

Wolontariusze, którzy opłacili pakiet z zakwaterowaniem (W1) swoje pakiety odbiorą na miejscu zakwaterowania. Wolontariusze, którzy opłacili pakiet bez zakwaterowania (W2 i W3) swoje pakiety odbiorą w wyznaczonych przez Sekcję Wolontariatu miejscach. Pakiety będą wydawane na podstawie okazania dwóch dokumentów wygenerowanych z systemu:

Listu potwierdzającego zakwalifikowanie na wolontariat ŚDM.

Potwierdzenia otrzymania płatności (oba do ściągnięcia w strefie użytkownika)

SZKOLENIE:

Każdy Wolontariusz musi przejść obowiązkowe szkolenie z bezpieczeństwa, pierwszej pomocy oraz z komunikacji i planu ŚDM. Szkolenie odbędzie się w Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w niedzielę 24 lipca po godzinie 13:00.

Po przeprowadzonym szkoleniu, w tym samym miejscu odbędzie się przydział miejsc pełnienia służby oraz rozdanie identyfikatorów.

NOCLEG:

Zakwaterowanie dla osób, które wykupiły pakiet W1 mieści się w Gimnazjum nr 9 przy ulicy Kazimierza Odnowiciela 2 w Krakowie (200m od Parafii pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Dobrego Pasterza 117).

Na miejsce noclegu każdy Wolontariusz musi wziąć:
karimatę lub dmuchany materac,
śpiwór,
poduszkę,
ręcznik oraz przybory kosmetyczne (pasta i szczoteczka do zębów, żel/mydło w płynie itp.),
inne artykuły niezbędne do nocowania w podstawowych warunkach.

Informujemy także, iż zmianie uległa godzina Mszy otwarcia dla wolontariuszy w tygodniu poprzedzającym ŚDM - odbędzie się ona w środę 20 lipca o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Janusz Gonciarz
Dyrektor ds. ŚDM
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.