Założyciel Rycerzy Kolumba będzie beatyfikowany

26 maja 2020 roku papież Franciszek zatwierdził cud przypisywany wstawiennictwu Sługi Bożego ks. Michaela McGivney’a, założyciela Rycerzy Kolumba. Akt ten wieńczy proces potrzebny do ogłoszenia ks. McGivney’a błogosławionym Kościoła katolickiego. Dekret o heroiczności cnót zezwalający na publiczny kult ks. McGivney’a jako Sługi Bożego podpisał w 2008 roku papież Benedykt XVI.

Czytaj więcej...

Kolejna "setka" dla świętego Jana Pawła II

Znowu to zrobili! Po raz kolejny pokonali 100 km, postawili 140 tysięcy kroków, a każdy z nich to intencje i modlitwy zaniesione do Wadowic - miasta narodzin świętego Jana Pawła II. W ten sposób czeladzcy Rycerze Kolumba uczcili setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Poprzednim razem w 2018 roku tak uświetnili 40 rocznicę pontyfikatu papieża - Polaka.

Czytaj więcej...

Do Jana Pawła II w Wodzisławiu Śląskim

Rycerze z Rady 15500 z parafii św. Wawrzyńca w Wodzisławiu Śląskim wraz  rodzinami, uczestniczyli w nabożeństwie do  św. Jana Pawła II i Mszy św. zamówionej przez Radę w 100. rocznicę urodzin Świętego Jana  Pawła  II. Modliliśmy się o całkowite zaprzestanie  grzechu  aborcji. Uroczysta Msza  zbiegła się z 8-mą rocznicą powstania Rady. Po Eucharystii odbyły się wybory na rok bratni 2020/21.

Czytaj więcej...

Wybrano Radę Stanową na rok bratni 2020/21

Podczas trwającej on-line X Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce, w sobotę 23 maja 2020 roku, dokonano wyboru Rady Stanowej.

Czytaj więcej...

Rocznica urodzin Jana Pawła II

Rycerze Kolumba Rady 16766 w Radomiu wraz z paniami z koła Żywego Różańca włączyli się w uroczystą Mszę Świętą z okazji rocznicy setnych urodzin Jana Pawła II.

Czytaj więcej...