Spotkanie na Wołowej

W dniu 12.09.2020 r., wspomnienia Najświętszego Imienia Maryi, 337 rocznicy bitwy pod Wiedniem, a także 25-lecia powstania kapliczki z figurką M.B. Fatimskiej na Wołowej, której inicjatorem był nasz śp. brat Mieczysław Stańczyk, została odprawiona Msza Św. w intencji zmarłego oraz wszystkich uczestników. Tradycyjnie na spotkanie przybyli Rycerze wraz z rodzinami, małżonka śp. brata, jego najbliższa rodzina oraz okoliczni mieszkańcy, aby upamiętnić naszego brata oraz dzieła, których na przestrzeni lat był uczestnikiem, a niejednokrotnie inicjatorem. Podejmowane działania skupiały się głównie na szerzeniu świadomości na temat zgubnych skutków uzależnień, zwłaszcza tych od alkoholu, na dzieci i młodzież.

Po Eucharystii wszyscy zgromadzeni uczestniczyli w Agapie przygotowanej przez rodzinę. Rozmowy były skupione głównie na wspomnieniach o śp. bracie Mieczysławie oraz na tematach, które w obecnej sytuacji w kraju i na świecie są priorytetem w życiu każdego katolika.

Serdeczne podziękowania dla o. Bogusława Augustowskiego, Kustosza Sanktuarium w Tuchowie oraz Kapelana RL nr 16100 w Tarnowie, ks. prałata Zbigniewa Guzego za odprawianie nabożeństwa, dla Delegata Rejonowego wraz z małżonką za obecność, a także dla braci z tejże Rady z Wielkim Rycerzem na czele za ich uczestnictwo.