Wiara przez uczynki

 

15.05.

W parafii Św. Klemensa w Warszawie odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. ks. Michaela McGivney’a. Przez kolejne siedem dni będzie można dołączyć do wspólnej adoracji relikwii założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba.

Rycerze Kolumba z Rady 17316 z Łeby ruszają ze wspólną inicjatywą razem z Caritas. Od 22.05 odbędzie się zbiórką złomu na rzecz potrzebujących, wsparcia ubogich z obu parafii oraz na cele statutowe Rycerzy. Dla ofiarodawców słodki upominek przygotowany przez Caritas.

14.05.

Rycerze Kolumba z Rady 17327 we Włocławku uczestniczyli aktywnie we wczorajszym Nabożeństwie Fatimskim.

Rycerze Kolumba z Rady Lokalnej 15268 z Rzeszowa, prowadzili modlitwę na antenie radia Via.

Rycerze Kolumba z Rady 16014 z Ciechocinka wzięli udział w pierwszej w tym roku Procesji Fatimskiej w swojej parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła.

13.05.

Rada Rycerzy Kolumba 17666 z Poznania rozpoczynają akcję pomocy dla dzieci.

W Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie jak co roku w maju Rycerze Kolumba z Rady 17542 rozpoczęli procesje z figurą Matki Bożej Fatimskiej. W uroczystej procesji oprócz kapłanów i wiernych czynnie uczestniczyli Rycerze Kolumba z Rady Lokalnej i Rycerze Św. Jana Pawła ll. W procesji niesione zostały również relikwie Dzieci Fatimskich.

12.05.

Kontynuując dzieło "Łuczniki dla Afryki" Rycerze Kolumba z Rady 14004 w Radomiu w dniu dzisiejszym dokonali demontażu części zamiennych z uszkodzonych maszyn, których nie można było naprawić. Dzięki temu pozyskali zapasowe silniki, paski napędzające, koła napędowe czy stopki elektryczne. Bracia już niedługo dokonają konserwacji naprawionych i gotowych do użytku maszyn do szycia i przygotujemy je do wysyłki do Tanzanii.

10.05.

Rycerze Kolumba Rady 14004 w Radomiu zbierają podpisy pod petycją do Sejmu w sprawie przeniesienia obchodów Dnia Ojca z 23 czerwca na 19 marca w uroczystość św. Józefa. Akcja ma na celu nadanie nowego, głębszego kontekstu temu świętu. Tego samego dnia co w Polsce, Dzień Ojca obchodzony jest także w Nikaragui. Bracia zachęcają do podpisania petycji na stronie www.DzienOjca.pl. Apel ten podpisało ponad 20296 osób.

09.05.

Od dnia 01.05.2021 w parafii Św. Jana Chrzciciela w gminie Jastrząb raz na 50 lat odbywa się peregrynacja obrazu przedstawiającego Matkę Boską Bolesną, który został pobłogosławiony przez papieża Franciszka. W peregrynacji uczestniczył Brat Kamil z Rady 14004 z Radomia asystując podczas Eucharystii oraz przy przekazywaniu obrazu, który odwiedzi domy parafian w Jastrzębiu.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca Rycerze Kolumba z Rady 14004 spotykają się na wspólnej modlitwie różańcowej. Tego dnia Męski Różaniec odbył się parafii pw. św. Piotra Apostoła na Gołębiowie II w Radomiu. Eucharystię poprowadził Kapelan Pomocniczy Rycerzy Kolumba w Polsce ks. Wiesław Lenartowicz. Homilię wygłosił ks. prof. Marek Tatar Prodziekan wydziału teologicznego z UKSW w Warszawie. Po Mszy Świętej odbyła się konferencja poświęcona powołaniu i analizie: co znaczy być powołanym, jak rozeznać powołanie i jak je rozwinąć? Po zakończonej Eucharystii uczestnicy mogli umieścić swoje własne intencje w specjalnie przygotowanym na ten cel koszyku. Prośby przybyłych mężczyzn trafią do sanktuarium Błogosławionego Michaela McGivne’a w New Haven w Stanach Zjednoczonych i tam zostaną odczytane. Po konferencji mężczyźni udali się na zewnątrz kościoła, aby uczestniczyć w modlitwie różańcowej. Na zakończenie uczestników  pobłogosławił proboszcz parafii - ks. Henryk Mahol. Ks. Wiesław Lenartowicz  zaprosił braci na kolejny „Męski Różaniec”, który odbędzie się w niedzielę 06.06.2021 o godzinie 15:00 w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Kozienickiej 143 w Radomiu.

Rycerze Kolumba z Rady 17538 z Witkowa zakończyli projekt „Kawiarenka”. Wszystkie smakołyki przygotowane przez Braci oraz ich małżonki zostały wyprzedane. Zebrana kwota 1154 zł zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów wykonanego z inicjatywy rycerzy kamienia upamiętniającego dzieci nienarodzone i utracone.

W Bazylice na Skałce w Krakowie została odprawiona z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski Msza Święta z okazji Uroczystości św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Rycerze Kolumba z Krakowa pełnili na miejscu posługę logistyczno-organizacyjną. W Mszy Świętej uczestniczył m. in. Delegat Stanowy Krzysztof Zuba.

W Sierakowicach (pow. kartuski) została odprawiona msza święta pod przewodnictwem JE ks. bpa Ryszarda Kasyny z okazji trzeciej rocznicy utworzenia Rady 17030 im św. Jana Pawła II. W uroczystości uczestniczył Sekretarz Stanowy Brat Marek Ziętek.

08.05.

W sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie, Rycerze Kolumba z Tarnowa wzięli udział w uroczystości ku czci patrona Polski i diecezji tarnowskiej. W kaplicy Narodzenia św. Stanisława do bazyliki wyruszała procesja z relikwiami świętego biskupa oraz innych świętych i błogosławionych.

Rycerze Kolumba z Rady lokalnej nr 16719 przy parafii bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie przywitali relikwie błogosławionego Michaela McGivney’a.

Rycerze Kolumba z Rady 16670 w dniach od 8 do 14 maja, odbywa się nawiedzenie parafii pw. Św. Floriana w Uniejowie przez Relikwie bł. ks. Michaela McGivney’a. Uroczyste wprowadzenie Relikwii nastąpiło w sobotę 8 maja o godz. 17.00. Każdego dnia, do piątku 14 maja, można oddawać cześć relikwiom w godz. od 7.00 do 18.00 poprzez czuwanie, adorację, modlitwę, śpiew. Na zakończenie każdego dnia po nabożeństwie majowym odmawiany jest dziesiątek różańca świętego w intencji rodzin z parafii.

Rycerze Kolumba z Rady 15708 z Wejherowa zapraszają do zbiórki na posiłki dla głodujących w Aleppo. Proboszcz parafii w Aleppo widzi pilną konieczność otwarcia kuchni zbiorowej, która przygotowywałaby gorące posiłki dla wszystkich potrzebujących mieszkańców. Koszt posiłku dla jednej osoby to 2 euro (ok. 10 zł). Darowiznę można przekazać na konto: Fundacja Adopcji Serca, nr 08 1240 1747 1111 0010 9045 8067

W Parafii Św. Stanisława w Czeladzi odbyła się uroczystość bierzmowania młodzieży. Jest to Święto patrona Polski i Parafii Św. Stanisława. Mszy Świętej przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Grzegorz Kaszak. Ks. Kanonik Jarosław Wolski na zakończenie uroczystości poprosił Ks. Biskupa o uroczyste poświęcenie odnowionego Krzyża przy ul. Wojkowickiej. Po mszy Rycerze Kolumba z Rady 15523 wręczyli młodzieży Dary Sakramentalne.

W Lubaczowie na mszy świętej o godzinie 18.00 pod przewodnictwem przez JE ks. bpa Mariana Buczka Rycerze Kolumba z Rady 16380 wprowadzili relikwie błogosławionego księdza Michaela McGivney’a.

07.05.

W Starostwie Powiatowym w Kozienicach odbyło się spotkanie, podczas którego powołany został Społeczny Komitet Upamiętnienia Bitwy pod Nową Wsią. W jego skład wszedł między innymi Grzegorz Kocyk reprezentujący Radę Rycerzy Kolumba z Rady 15420 w Kozienicach obejmując  stanowisko Sekretarza. Zadaniem Komitet będzie przede wszystkim wypracowanie formy upamiętnienia stoczonej w 1831 roku zwycięskiej bitwy pod Nową Wsią.

06.05.

Rycerze Kolumba z Rady 17538 pragnę poinformować, że w niedzielę 9 oraz 30 maja br. ponownie uaktywniają kawiarenkę. Bracia planują pozyskać kolejne środki finansowe, które chcieliby przeznaczyć na pokrycie kosztów wykonanego z inicjatywy Rycerzy Kolumba kamienia upamiętniającego dzieci nienarodzone i utracone. W związku z tym Bracia zachęcają do włączenia się  w tą akcję, można również przygotować własne wypieki i przekazanie je do kawiarenki.

05.05.

W Parafii Św. Rodziny w Kozienicach miało miejsce uroczyste wprowadzone relikwii błogosławionego księdza Michaela McGivney'a przez braci Rycerzy z Rady 15420. Bracia dziękują księżom z parafii wraz z Kapelanem księdzem dziekanem Władysławem Sarwą za odprawienie Mszy Św. i błogosławieństwo relikwiami naszego Założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba.

04.05.

Rycerze Kolumba z Wrocławia z Rady 16105 zapraszają przez cały miesiąc maj do kościoła pw. św. Michała Archanioła na wrocławskim Ołbinie, gdzie zbierane są różańce, które zostaną przekazane o. Alojzemu Chrószczowi, posługującemu na misjach w Kamerunie. Organizatorzy akcji postawili przy ołtarzu św. Jana Bosko oznaczony kosz, do którego należy włożyć różaniec.

03.05.

Rycerze Kolumba z Rady 15420 z Kozienic zorganizowali po raz trzeci "Męski Różaniec" w Kozienicach, który tym razem odbył się w Uroczystość NMP Królowej Polski i w trakcie trwania peregrynacji relikwii i obrazu Bł. Ks. Michaela McGivney'a Założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba w Kościele w parafii pw. Św. Krzyża w Kozienicach.  Modlitwę różańcową poprzedziła Msza Św. w intencji o ustanie pandemii koronawirusa, o łaskę wiary dla mieszkańców Kozienic, o pełną ochronę życia poczętego aż do naturalnej śmierci i również polecając nasze rodziny.

W parafii św. Wawrzyńca Rada Rycerzy Kolumba 15500 Wodzisław Śląski w uroczystości N.M.P. Królowej Polski oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja poprowadziła Różaniec Rycerski rozważając Śluby Jasnogórskie u naszej Królowej.

Następnie została odprawiona msza św. za Ojczyznę i ustanie pandemii, którą prowadził kapelan Rady ks. prob. Stanisław. Bracia Rycerze wystawili asystę liturgiczną.

Po mszy św. odbyła się Ceremonia Zasad Rycerskich 5-ciu naszych braci dostąpiło pełni rycerstwa.

Rycerze Kolumba z Rady 15523 w Kościele pw. Św. Stanisława BiM w Czeladzi, pod przewodnictwem Ks. Kanonik Jarosława Wolskiego uczestniczyli we Mszy Świętej za Ojczyznę w 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz miasta oraz przedstawiciele organizacji katolickich działających przy parafii.

W 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji Majowej a także w dzień odpustu w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie Rycerze z Rady 17542 wzieli udział w uroczystej koncelebrowanej sumie. Koncelebrze przewodniczył ks. prałat Eugeniusz Nycz. Przed Mszą Świętą Bracia złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji. Po Eucharystii odbyła się uroczysta procesja.

Rycerze Kolumba z Rady 14004 świętowali uroczystość swojej patronki Najświętszej Maryii Panny Królowej Polski uczestnicząc we mszy świętej w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu, której  przewodniczył Kapelan tamtejszej rady ks. Wiesław Lenartowicz oraz ks. Bogusław Mleczkowski.

Rycerze Rady 14001 z Ludźmierza (pow. nowotarski) uczcili uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja składając kwiaty pod pomnikiem.

Rycerze Kolumba Rady 15416 w Chmielniku, uczestniczyli w obchodach 230 rocznicy święta państwowego, którego celem jest upamiętnienie uchwalenia Konstytucji 3 maja (1791). Druga część obchodów odbyła się w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP.  Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

02.05.

Bracia z Rady 17327 we Włocławku uczestniczyli w modlitwie różańcowej w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, którą poprowadził zacny kapelan, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej o. Damian M. Kosecki CCG.

Delegat Stanowy Krzysztof Zuba wraz z Byłym Delegatem Stanowym Tomaszem Wawrzkowiczem oraz Kapelanem Programowym Rycerzy Kolumba w Polsce księdzem Wiesławem Lenartowiczem spotkali się z Ordynariuszem Diecezji Radomskiej ks. Biskupem Markiem Solarczykiem. Rozmowa dotyczyła działalności Rycerzy Kolumba, trwającej Peregrynacji Relikwii Błogosławionego Księdza McGivney'a i dzieł miłosierdzia im towarzyszących, a także planów na przyszłość.

01.05.

Rada Lokalna 15588 z Dobrzechowa (pow. strzyżowski) z dniem 1 maja rozpoczęła peregrynację relikwii Bl. Ks. McGivney’a.

Kolejnym punktem Peregrynacji Relikwii błogosławionego Michaela McGivney’a jest Parafia Świętego Krzyża w Kozienicach. Rycerze Kolumba z Rady 15420 z Kozienic uroczyście rozpoczęli peregrynację Mszą Świętą prosząc za wstawiennictwem Bł. ks. Michaela o wszelkie łaski i nawrócenie dla mieszkańców Kozienic, o trzeźwość i ochronę życia poczętego, oraz za Rycerzy Kolumba i ich rodziny.

Rycerze Kolumba z Rady 15268 z Rzeszowa uczestniczyli w pogrzebie śp. Ludmiły, mamy dwóch bliźniaków kapłanów posługujących na Słowacji.

Odbył się ostatni, czwarty etap Zagłębiowskiej Pielgrzymki od Św. Jakuba w Sączowie do Św. Józefa w Oświęcimiu (16km). Rano na starcie na plebani kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Imielinie ks. Proboszcz Eugeniusz Mura odmówił krótką modlitwę i udzielił błogosławieństwa. Na Mszy Świętej odpustowej w kościele św. Józefa bardzo serdecznie przywitał Braci poczty sztandarowe oraz ks. Proboszcz Fryderyk Tarabała (Duszpasterstwa Ludzi Pracy Zagłębia Dąbrowskiego im. Ks. Jerzego Popiełuszki, Rycerzy Kolumba z Czeladzi i Parafii Św. Wojciecha z tego miasta).

 


Kliknij na ikonkę miesiąca,

aby wyświetlić działania Rycerzy Kolumba w Polsce w wybranym miesiącu: