Peregrynacja Obrazu Świętej Rodziny

Peregrynacja Obrazu Świętej Rodziny w Rzeszowie

W sobotnie popołudnie 17 października 2015 r. w Parafii Św. Jadwigi Królowej rozpoczęła się Ogólnopolska Peregrynacja Obrazu "Świętej Rodziny", którego pierwowzór znajduje się w Papieskim Instytucie Studiów nad Małżeństwem i Rodziną w Watykanie.

O godz. 17.20 Rycerze Kolumba z Rady Nr 15268 na czele z Kapelanem Diecezjalnym Ks. Januszem Kosiorem procesyjnie wnieśli Obraz do Kościoła Akademickiego w Rzeszowie i umieścili w kaplicy Matki Bożej Pompejańskiej, gdzie będzie przebywał do 24. października 2015 r., czyli do momentu przewiezienia Obrazu do Dobrzechowa.

Następnie Rycerze poprowadzili modlitwę różańcową przed obliczem "Świętej Rodziny".

O godz. 18.00 rozpoczęła się Msza Św. koncelebrowana, której przewodniczył i poruszające kazanie wygłosił Biskup Pomocniczy Diecezji Rzeszowskiej JE Ks. Bp Edward Białogłowski.

Delegat Stanowy Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce Zacny Brat Andrzej Anasiak przybliżył ideę kolejnego Programu Peregrynacji, prowadzonego w Parafiach, w których działają Rady Lokalne Rycerzy Kolumba na całym Świecie. Tym razem jest to Obraz "Świętej Rodziny".

Sekretarz Stanowy Tomasz Wawrzkowicz złożył JE Ks. Biskupowi Edwardowi Najserdeczniejsze Życzenia Imieninowe, podziękował za wsparcie w realizacji dzieł rycerskich w Diecezji Rzeszowskiej, za uczestnictwo w poprzednich Rycerskich Peregrynacjach ("do dzisiaj pamiętamy, jak pod Przewodnictwem Waszej Ekscelencji żegnaliśmy Kopię Cudownego Obrazu "Matki Bożej z Guadalupe"; jak Przewodniczyłeś Czcigodny Księże Biskupie w Nabożeństwach przed Obrazem "Niepokalanego Poczęcie z Quebec").

Brat Tomasz w towarzystwie Delegata Rejonowego Brata Mariana Wójtowicza i Wielkiego Rycerza Rady Nr 15268 Brata Lucjana Kosturka przekazał JE Ks. Biskupowi wiązankę kwiatów w imieniu Braci Rycerzy Kolumba i wiernych Diecezji Rzeszowskiej.

Obraz "Świętej Rodziny" i wszystkich uczestników Nabożeństwa przywitał Ks. Janusz Kosior, Proboszcz Parafii Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Po zakończeniu Nabożeństwa Bracia Rycerze i parafianie Kościoła Akademickiego rozpoczęli adorację Obrazu "Świętej Rodziny".

Tomasz Wawrzkowicz, Sekretarz Stanowy Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce


Foto: Jerzy Wawrzkowicz, Z-ca Wielkiego Rycerza Rady Nr 15268 w Rzeszowie.