Peregrynacja Obrazu Świętej Rodziny

Matka Boża odwiedziła Radę 15915

Od 12 do 19 grudnia 2015 roku trwała peregrynacja kopii obrazu Świętej Rodziny w tarnowskiej Radzie Rycerzy Kolumba nr 15915 przy parafii błogosławionej Karoliny Kózka w Tarnowie.

Obraz został przywieziony przez braci Rycerzy z Rady nr 15726 z Dębicy. Uroczyste wniesienie obrazu przy licznej rzeszy wiernych rozpoczęło ceremonię powitania pod przewodnictwem kapelana pierwszej tarnowskiej rady Rycerzy Kolumba ks. prałata Stanisława Dutki.

Niedzielna Msza Św. i wygłoszona homilia przez ks. kapelana Stanisława Dutkę nt. rodziny i jej dzisiejszych zagrożeń zwróciła uwagę, jak ważna jest modlitwa i codzienne powierzanie każdej rodziny Panu Bogu.

Podczas uroczystej Mszy Św. o godzinie 18.00, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w asyście pocztów sztandarowych NSZZ Solidarność i Rycerzy Kolumba oraz przedstawicieli samorządu miasta Tarnowa modliliśmy się za ofiary tamtych czasów.
Po Mszy Św. pod pomnikiem Jana Pawła II zostały złożone kwiaty m.in. przez starostę tarnowskiego Pana Romana Łucarza.

Codziennie przed każdą Mszą Św. Rycerze Kolumba, służba liturgiczna i wierni modlili się za wszystkie rodziny w parafii.

Zakończenie peregrynacji nastąpiło 19 grudnia 2015 r. podczas uroczystej Mszy Św., po czym obraz został wyprowadzony przez Rycerzy Kolumba i odwieziony do rady 16100, im. bł. ks. Bronisława Markiewicza przy parafii Katedralnej.

Krzysztof Pikul WR KofC 15915