Peregrynacja relikwii św. Brata Alberta

Suchedniowskie uroczystości

7 października 2017 roku Rycerze Kolumba Rady 15299 im. św. Jana Pawła II w Suchedniowie w uroczystym orszaku wprowadzili relikwie św. Brata Alberta oraz Obrazy „Ecce Homo” i Św. Brata Alberta do parafialnej świątyni pod wezwaniem Św. Andrzeja Apostoła.

Przy bramie kościelnej relikwie i obrazy uroczyście przywitał Kapelan Rady ks. Wojciech Marchewka. Po uroczystym przywitaniu odprawiony został różaniec z procesją wokół parafialnej świątyni, podczas której niesione były relikwie Św. Brata Alberta przez kolejnych braci rycerzy. Mszę Św. na powitanie relikwii i obrazów celebrował ks. Kapelan w asyście pozostałych księży posługujących w parafii.

Rycerze Kolumba brali udział w codziennych Mszach Świętych, adoracji, a także Apelu Jasnogórskim, który każdego dnia kończył modlitewne czuwanie przed relikwiami i obrazami. Codziennie przed Apelem Jasnogórskim Kapelan Rady ks. Wojciech Marchewka prowadził rozważania modlitewne, a także przybliżał sylwetkę św. Brata Alberta.

11 października na uroczystej Mszy Św. wraz z Rycerzami Kolumba i księżmi posługującymi w parafii, pożegnano relikwie św. Brata Alberta oraz obrazy „Ecce Homo” i św. Brata Alberta. Na zakończenie Mszy Św. wierni mieli możliwość ucałować Relikwie oraz przełamać się chlebem kontynuując symbolicznie wezwanie Św. Brata Alberta „...bądź dobry jak chleb...”

Relikwie i obrazy zostały przewiezione do parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pawłowie k/Szydłowca, skąd pochodzą Rycerze należący do suchedniowskiej Rady i tworzą tam Okrągły Stół. W Pawłowie relikwie i obrazy goszczą do 14 października.