Peregrynacja relikwii św. Brata Alberta

Spotkanie dwóch Świętych

Szczególny czas jakim jest rozpoczęcie nowego roku kościelnego obfitował w szereg niezwykłych wydarzeń w zaleszańskiej parafii. Jedną z nich był odpust parafialny w niedzielę 3 grudnia 2017 roku, gdzie na wszystkich Mszach świętych homilię głosił brat Kamil ze Zgromadzenia Św. Brata Alberta z Krakowa i było to przygotowaniem na przyjęcie Relikwii Świętego Brata Alberta. Następnym wydarzeniem była Peregrynacja Relikwii Świętego Brata Alberta wraz z kopią obrazu "Ecce Homo" oraz portretu św. Brata Alberta, która nastąpiła 6 grudnia w dniu, na który przypada wspomnienie Świętego Mikołaja Biskupa patrona naszej parafii.

Ten dzień był spotkaniem dwóch niezwykłych Świętych. Jak zaznaczył w homilii Ksiądz Dariusz – pomimo, że czas ich życia przypadł na różne epoki, pochodzili z różnych stanów to ich umiłowanie Boga i ludzi, szczególnie tych najsłabszych jest dla nas drogowskazem jak wypełnić przykazanie miłości. Pierwszy dzień spotkania ze Świętym Bratem Albertem zakończył się Apelem Jasnogórskim, zaś drugiego dnia już od Mszy Świętej Roratniej wszyscy wierni mogli czuwać na modlitwie przy Relikwiach Świętego. W samo południe została odprawiona Msza Święta dla osób starszych i chorych z błogosławieństwem Relikwiami, a w Godzinie Miłosierdzia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczął się czas pożegnania. Wraz grupą parafian Rycerze Kolumba przekazali Relikwie Świętego Brata Alberta do Parafii Samborzec, która była następnym przystankiem peregrynacji.

Czas spotkania ze Świętym Bratem Albertem wypełniony modlitwą i czuwaniem był okazją by podzielić się z innymi, aby oprócz modlitwy, darem rzeczowym, czy finansowym wesprzeć dzieło miłosierdzia. Wszystkie złożone dary zostały przekazane na pomoc Hospicjom.

br. Tadeusz Guźla