Inauguracja obchodów 600-lecia prymasostwa w Polsce

W Gnieźnie, 22 kwietnia 2017 r., rozpoczęły się obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce.

Czytaj więcej...

Z Wawelu na Skałkę

8 maja 2016 roku, w uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, odbyła się tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę.

Czytaj więcej...

Ceremonia stopnia Patriotycznego w Poznaniu

12 marca 2016 roku w Poznaniu, mieście chrztu księcia Mieszka, pierwszego władcy Polski, dla upamiętnienia 1050. rocznicy tego wydarzenia, odbyła się ceremonia stopnia Patriotycznego.

Czytaj więcej...

Zbliża się święto niepodległości

Zbliża się kolejna 97 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Czytaj więcej...

Nadano stopnie patriotyczne

W sobotę 19 września 2015 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbyła się uroczystość nadania stopnia patriotycznego Braciom Rycerzom z Jurysdykcji Polskiej.

Czytaj więcej...

Wielka Nowenna Fatimska w Chmielniku

Na pamiątkę objawienia Matki Bożej w Fatimie, zgromadziliśmy się w naszej świątyni parafialnej w Chmielniku z udziałem Rycerzy Kolumba Rady 15416, aby oddać cześć Maryi oraz według Jej polecenia modlić się o pokój dla świata i o dar nawrócenia.

Czytaj więcej...

Procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę

W niedzielę 10 maja 2015 roku odbyła się w Krakowie tradycyjna procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę z uczestnictwem Episkopatu Polski.

Czytaj więcej...

Święcenia biskupie ks. Piotra Turzyńskiego w radomskiej katedrze

W sobotę 28 lutego 2015 roku w radomskiej katedrze miała miejsce doniosła uroczystość przyjęcia święceń biskupich przez ks. Piotra Turzyńskiego. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore a współkonsekratorami byli abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i bp Henryk Tomasik, ordynariusz Diecezji Radomskiej, który wygłosił homilię.

Czytaj więcej...

Ingres biskupa Jana Piotrowskiego

Nowy biskup kielecki Jan Piotrowski, nasz Brat Rycerz Zakonu Rycerzy Kolumba odbył w sobotę, 29 listopada 2014 r. Ingres do Bazyliki Katedralnej. Uroczystą Mszę św. koncelebrowali m.in. nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore, Prymas Polski abp Wojciech Polak oraz około 40 biskupów.

Czytaj więcej...

Korpus Stopnia Patriotycznego w Warszawie

11 listopada 2014 roku Panowie Rycerze Korpusu Stopnia Patriotycznego Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II ze Starachowic wspólnie z Panami Rycerzami z Suchedniowa, wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie, z okazji centralnych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości, z udziałem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z małżonką.

Czytaj więcej...